Player Studio, czyli nowa maszynka do zarabiania pieniędzy dla SOE oraz dla osób, którzy chcą tworzyć i sprzedawać przedmioty graczom. Od momentu jej wprowadzenia po raz pierwszy w EverQuest 2, a potem w innych grach SOE, w tym PlanetSide 2, gracze posiadający konta P7S1 zastanawiali się kiedy zyskają dostęp do tych przedmiotów.

Parę godzin temu Smedley podzielił się informacją, iż wiadomości na temat dostępności Player Studio dla graczy z Europy zostaną ogłoszone w przeciągu 1-2 tygodni.

 

Dlaczego tak długo trwało wprowadzenie Player Studio do Europy? Oczywiście, nic innego jak problemu z różnymi przepisami podatkowymi obowiązującymi w krajach europejskich.

More specifically on EU Player Studio – we had to figure out the relevant tax forms and legal regulations. This has never been about anything other than annoying taxation and legal things we had to get buttoned up. It’s not hard. It’s not rocket science. It’s just mind numbing stuff.

Na obecną chwilę nie wiemy jednak, czy gracze z Europy będą mogli przesyłać swoje projekty przedmiotów przeznaczonych na sprzedaż, czy też ograniczone to zostanie tylko do możliwości zakupu tychże przedmiotów.

Czyżby niedawne wielogodzinne wyłączanie serwerów europejskich EQ2 oraz PS2 miało coś z tym wspólnego? Na ten tydzień (środa 22.01) zaplanowano kolejne 12-godzinne wyłączenie serwerów EU EQ2, a w oficjalnym komunikacie podano „bardzo ważne prace techniczne„…

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skara

chcą się ubezpieczyć przed niechcianym najazdem skarbówki ;]

Zbrojny

a jak to mozliwe ze widzialem lepka biegajacego w kapturze z player studio ktorego ja nawet w sklepie nie miałem?

balrogos

Co nie zmienia faktu ze Europejscy klienci SOE korzystajacy z soe.com(czyli domyslnej wersji na STEAMie) nie moga takich przedmiotow sprzedawac,,,