Bo olbrzymiej debacie na temat proponowanych wcześniej przez SOE zmian dotyczących abonamentu za gry oraz wyjaśnieniach Smedleya, dlaczego zdecydowano się na takie zmiany, ogłoszono po raz kolejny zmiany w opłacie abonamentowej oraz jakie bonusy będą mieć gracze decydujący się na opłacanie abonamentu.

Oto komunikat, który został zamieszczony na forach wszystkich gier SOE oraz na Reddit:

” Witam wszystkich,

Dzięki za opinie. Wysłuchaliśmy Was.

Oto podstawy naszego zmienionego planu/ Proszę pamiętać – nie mieliśmy czasu aby oszacować ile czasu potrzebujemy na jego wprowadzenie ale kontynuujemy słuchanie Waszych opinii. Nie należy się spodziewać, że zmiany te wydarzą się natychmiast. Nie wiemy jeszcze kiedy, a spotkanie na ten temat zorganizujemy jutru [dzisiaj wieczorem czasu polskiego].

  1. Obniżamy cenę All Access do 14,99$ na miesiąc.
  2. Mamy zamiar zrobić tak, że jeden opłacony abonament w jakiekolwiek grze SOE zagwarantuje Gold dostęp do wszystkich tytułów. Proszę pamiętać, że będą pewne ograniczenia w naszych tytułach dla dzieci [Free Realms]…
  3. Zatrzymujemy 500 SC, które dostawać będą gracze po opłaceniu abonamentu zamiast możliwości wybory dowolnego przedmiotu z MarketPlace. Słyszeliśmy Was – nie lubiliście tej zmiany. Jedyną zmianę jaką wprowadzimy to ta, że teraz co miesiąc będziecie musieli zalogować się do gry aby dostać te 500 SC (/claim), ale nadal będzie mogli je zbierać i wydawać na to co chcecie. Zdaję sobie sprawę, że będzie to trochę uciążliwe, ale szczerze mówiąc jest to najlepszy kompromis jaki możemy wymyślić.
  4. Nasi abonenci otrzymają 10% zniżkę na przedmioty w MarketPlace.
  5. Gracze z Europy – mamy pomysł jak Was w to włączyć, ale musimy omówić to z naszymi partnerami. Dajcie nam czas aby to rozpracować.
  6. Nic się nie zmienia z rzeczami z Player Studio – nadal będziecie w stanie wydać Wasze 500SC na te przedmioty.
  7. Tytuły konsolowe – zauwazycie, że wymieniłem tylko tytuły na PC. Naszym celem jest włączyć w to tytuły jakie posiadamy z PS3 i PS4, ale chcę z góry powiedzieć, że nie jest to jeszcze załatwione.

Jak zawsze Wasza opinia jest mile widziana. Zróbcie nam przysługę i przemyślcie punkt 3. Naszym celem jest aby uczynić abonament bardziej atrakcyjnym poprzez uproszczenie procesu. Naprawdę czuję, że podejmujemy dobrą decyzję. To sprawia, że rzeczy są prostsze i oferujemy naszym graczom większą wartość.

Dzięki, Smed”

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
HideoPL

No i wbrew pozorom wysłuchali graczy. Godna podziwu inicjatywa, jeśli miałbym oceniać.

Wichura

No dobra Kinya, ale tu ciągle nie ma najważniejszego co z non-recurring? Przekonwertują abonamenty opłacone na wiele lat do przodu w jednej z gier na ten All Access? Nie ukrywam, że byłoby to mocno zajebiste dla co niektórych. 😉

Simion

Mnie zainteresował temat Krono. Czyli teraz jak założę sobie konto w EQ2 i kupie to od innego gracza to będę miał też premium w PS2?

Simion

Więc czekam na dalszy rozwój sytuacji 🙂 . Mimo wszystko i tak obadam EQ2 😉 .