Trzynastego stycznia ruszyła kampania na Kickstarter, której zadaniem było zebranie funduszy potrzebnych na stworzenie nowego MMO Brada McQuaida – Pantheon: Rise of the Fallen. Niestety, do końca kampanii pozostały tylko trzy dni i jest prawie pewne, że na tym etapie developerzy nie zdobędą potrzebnych 800.000$.

Kampanii tej przyglądałam się z wielka uwagą bo miałam nadzieję, że jakimś cudem uda się tej ekipę zebrać potrzebne fundusze. Niestety, przy tylu dostępnych MMO na rynku i tych tworzonych, zainteresowanie „powrotem do korzeni” nie jest aż tak wielkie jak się spodziewała spora ilość fanów.

Z jednej strony szkoda, z drugiej natomiast to zgodnie z wszystkimi informacjami gra ta nie oferowała nic nowego i ekscytującego, no może poza wrażliwością na pogodę, który to pomysł przypadł mi osobiście do gustu.

Twórcy stojący za tym projektem, nie poddają się jednak i swoja kampanię prowadzić będą nawet po zakończeniu zbiórki na Kickstarter.

Zgodnie z ostatnimi wiadomościami, już w niedzielę ruszy nowa wersja strony tej gry, na której prowadzona będzie zbiórka funduszy. Fani, którzy zdecydują się wpłacić odpowiednią kwotę otrzymają różnego rodzaju bonusy w grze – oczywiście o ile gra ta kiedykolwiek powstanie.

Oprócz tego, fani będą mogli wspomóc tworzenie tej gry poprzez trzy modele subskrypcyjne  tej strony:

  • darmowa subskrypcja, czyli zwykła rejestracja na stronie da nam możliwość interakcji ze znajomymi oraz dostęp do publicznego forum;
  • subskrypcja wspierająca (supporter) – w zamian fani otrzymają specjalny kolor swojego nicku, możliwosc pisania w dziale „Think Tank” gdzie developerzy i fani będą dyskutować różnego rodzaju pomysły oraz dostęp do specjalnego prywatnego forum;
  • subskrypcja mistrzowska (champion) –  subskrypcja ta obejmuje to wszystko co powyżej oraz inny kolor nicku, możliwość tworzenia wpisów w wiki oraz otrzymywanie zaproszeń do cotygodniowych streamów, gdzie developerzy omawiać będą postępy w tworzeniu gry.

No nic, nadal będą obserwować ten projekt i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Gra może jest i w bardzo wczesnej fazie tworzenia, ale pierwsze screenshoty świata wyglądają dość obiecująco…

2014_02_18 pantheon alpha 1 2014_02_18 pantheon alpha 2

httpv://www.youtube.com/watch?v=U3xzHRSIrl0

Poprzedni artykuł[WS] Przygody po raz kolejny…
Następny artykuł[TF] Przygotujcie się na… TitanFall