Wydaje mi się iż Higby zadając pytanie o rzeczy, które najbardziej denerwują graczy w balansie gry nie spodziewał się aż takiej ilości odpowiedzi. No cóż, musiało go to zszokować na tyle aby zmienić co niektóre plany dotyczące RoadMap.

Zgodnie z najnowszą informacją podana przez Hibiego, w kwietniu zamiast zmian w klasie Medyka gracze PlanetSide 2 zobaczą zmiany związane z balansem gry, a przede wszystkim poszczególnych frakcji.

To dopiero w kwietniu, a już w przyszłym tygodniu wprowadzona zostanie kolejna istotna zmiana dotycząca zdobywania punktów XP za asystę. Otóż już niedługo punkty te będą skalowalne i będą brać pod uwagę takie rzeczy jak to czy zabita postać dopiero się odrodziła, czy może jest bardzo wysokim zagrożeniem dla innych graczy. Oznacza to, że jeżeli macie asystę przy zabiciu „najbardziej niebezpiecznego gracza” to dostaniecie 75% z 300 pkt XP jaki on jest wart, a więc 225XP.

No i jak Wam się podobają te plany?

P.S. Ach… Harasser będzie zbuffowany ale o tym innym razem abyście nie dostali ataku serca po zbyt dużej ilości informacji 😀

P.S. 2 – Zdolności Maxów też będą dopracowane…

Poprzedni artykuł[DF] Dziki Zachód zawita do Defiance
Następny artykuł[WS] Już wkrótce Open Beta?
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Demonski

Zmianą to powinno być znerfienie TR. Żadna broń Vanusów nie jest tak dobra jak bronie TR.

Ameba

@up Albo nie jesteś tak dobry jak jakikolwiek TR.

Wabciu

Demonski, tak znerfić tr jeszcze bardziej. Albo lepiej całkowicie im zablokować możliwość używania broni. A vanu przywrócić ZOE, dodać 300 obrażeń do każdej broni i uczynić magridera niezniszczalnym.

Bocian

xD

Demonski

LOL!
Gram Vanu, gram TR i widzę różnicę. Vanu niestety ma słabe bronie. W Vanu mam kd na poziomie 1.64 a w TR 2.38. Zapewne to są różnice w umiejętności 🙂

balrogos

Jaka bron? TR jest taka OP?

Ameba

Eureka! Wprowadźmy opcje podnoszenia broni poległego przeciwnika, wtedy skończy się całe gadanie jaka to inna broń jest OP, a zacznie się myślenie „kurde, gość był po prostu szybszy”.

Wabciu

Było by to dobre rozwiązanie. Tak było w PS 1

Demonski

@balrogos
Chociażby podstawowe, czyli orion i t9. Orion to jakaś droga przez mękę żeby kogoś ustrzelić. W TR z ich podstawową nie mam żadnego problemu.

Wabciu

@Demonski
O ile nie masz wysokiego BR i nie jesteś przywiązany do jakiegoś klanu to dlaczego nie dołączysz do terranów na woodmanie? Skolo lepiej ci się gra czerwonymi to same plusy: pograsz z Polakami, wspomożesz frakcję w walce z KoTV i można wymieniać więcej.

Demonski

@Wabciu
Idąc tą drogą to nic dobrego nie osiągniemy. Już frakcja Vanu ma mniej osób biorących udział w rozgrywce. Prawie na każdym serwerze. I moim zdaniem jest to spowodowane złym balansem. Co chwilkę gdzieś czytam „nerf Vanu, nerf Vanu” a tutaj proste porównanie kd pokazało, że to nie Vanu należy nerfic a TR i NC.
I nie gra mi się lepiej TR. TR należy znerfic w stosunku do Vanu.

Wabciu

Ekhem ekhem. Ja zauważyłem coś odwrotnego. Tylko na millerze TR się jakoś trzyma, na reszcie serwerów dajemy dupy. Dodam, że na woodmanie vanu wygrywa 90% alertów. Kolejny nerf tr by nas dobił.

Bocian

A my gramy w ta samą grę? ^^

Demonski

Ja gram na millerze Vanu, na ceresie TR. Więc na obu tych serwerach gram w najsłabszych frakcjach.

VintageMan

Tak czytam ,czytam i kurna wierzyć mi się nie chce w to co widzę.

Bocian

TR nerf please… xD

Krakex

a ja gram na Cobalt i walka zawsze jest bardzo wyrównana. gram w Vanu i czasami sie zdarzy że dominujemy a czasami sie zdarza że jesteśmy przyparci do warpgate. Najlepiej chyba idzie NC ale to pewnie przez NAJWIĘKSZY POLSKI OUTFIT i ich organizacje 😀
A co do Oriona, to ja go bardzo lubie. niedługo będzie Auraxium 😀

Skrux

też gram Vaniakami na Cobalcie i w pełni się zgadzam z Krekex’em, siły są zbalansowane przynajmniej w dzień, bo w nocy to rajderzy robią swoje i w jednej frakcji i drugiej…