Z początkiem października w EverQuest 2 pojawiły się postacie Heroic, czyli takie, którymi gracze mogą zacząć grać od razu na poziomie 85. Już od 12 marca również dziadek EverQuest zaoferuje graczom możliwość tworzenia postaci na poziomie 85.

2014_eq_heroic toonPostać Heroic posiadać będzie unikalną zbroję na level 85, odpowiednia ilość AA oraz unikalnego mounta – zielonego dinozaura.

Podobnie jak w przypadku EverQuest 2 każda osoba, której konto założone zostało przed 8.11.2013 będzie mieć szansę w dniach od 12 do 26 marca na stworzenie jednej darmowej postaci Heroic.

Po tym czasie graczom pozostanie możliwość wypróbowania postaci przez cały poziom 85 oraz jej ewentualny zakup za 3500SC.

Także od 12 marca, z racji 15-lecia gry, gracze EverQuest będą mogli tworzyć dwie nowe kombinacje rasowo-klasową: Wood Elf Beastlord oraz Froglok Monk.

Osoby które mają lub miały konta w EverQuest nie powinny zwlekać tylko założyć sobie postać heroiczną i ponownie rozpocząć swoje przygody w tej klasycznej grze MMO.