W dniu wczorajszym fani EverQuest 2 mieli szansę obejrzeć pierwszy odcinek nowego cyklicznego programu na Twitch.tv poświęconemu tej właśnie grze. Niestety, z racji tego, że był to pierwszy odcinek i ewidentnie nie wszystko było jeszcze ustawione jak powinno, program ten nie został nagrany.

EQ2 Insider logoMożna powiedzieć, że osoby które zdecydowały się go obejrzeć otrzymały ekskluzywne informacje. No cóż… chyba się najważniejszymi informacjami z Wami podzielę.

W połowie kwietnia wprowadzony zostanie nowy plan subskrypcyjny dla wszystkich gier SOE – All Access, o którym już sporo pisałam. Wprowadzenie tego planu oznacza jedną opłatę, za dostęp do wszystkich gier SOE, przy czym każda gra będzie nagradzać takie osoby osobnymi bonusami.

W przypadku EverQuest 2 osoby z opłaconym abonamentem All Access będą mieć dostęp do nowych zon/ instancji oraz questów heritage z tygodniowym wyprzedzeniem. Poza tym weekendy podwójnego XP będę kierowane także do tych osób i można się ich spodziewać w miarę regularnie.

W czasie programu pokazano nową wersję High Keep [contested], który znajduje się już na serwerze Beta. Oto kilka informacji o tej zonie:

 • zona złożona z dwóch częsci: High Keep oraz Picklaw Depths
 • 20 namedów: 17 herocznych, 2 epiki x2 oraz 1 epik x4
 • nowe kapitalne modele szkieletów, np. skaczące na jednej nodze, czołgające się bez nóg, czy taki co używają swojej głowy jako broni;
 • wiele questów dostępnych z: przedmiotów klikalnych, przedmiotów wypadających z mobów, dzienne misje za etyma od dwóch NPC (jeden po wejściu do HK, drugi przy przejściu do Picklaw);
 • rzeczy, które można zabrał do domu;
 • pewne przedmioty można oznaczyć nickiem postaci na której jesteśmy – specjalny tytuł za oznaczenie wszystkich znajdujących się w zonie: Wandal;
 • specjalny achievement za zabicie wszystkich namedów;
 • ukryte trofea w śmieciowych przeciwnikach, które można sprzedać za całkiem niezłą kasę, a zebranie wszystkich da nam tytuł Body Snatcher;
 • zupełnie nowy wygląd zbroi/ ubioru, który wypada w tej zonie.

Oprócz tego Holly „Windstalker” Longdale zapowiedziała, że już niedługo powinniśmy mieć dostęp do czegoś podobnego do RoadMap. Oznacza to, że developerzy podzielą się swoimi planami na kilka tygodni z wyprzedzeniem oraz ewentualnymi pomysłami.

Od pierwszego maja osoby mieszkające w UK, Francji oraz Niemczech będą mogły przesyłać swoje pomysły do Player Studio, pod warunkiem, że posiadają konto SOE.

Oprócz tego pożartowano na temat Prima Aprilisowych eventów i żartów:

 • zbieranie króliczków  (udało mi się zebrać 100!);
 • latająca MeatBeast
 • unikalny watek muzyczny przy logowaniu do EQ2 w wykonaniu męskiej części developerów…

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

Przyznam sie szczerze, ze kiedy zaczynal sie stream bezczelnie poszedlem spac, zostawiajac Kinke sam na sam z tymi szalonymi krowami i sztywnymi devsami, ktorzy siedzieli jak na skazaniu (hej Akil hehe).

Super sprawa, ze Luperza zaczyna ciagnac PR tej gry, bo cala ekipa EQ2 to jest tak skostniala jak emerytowany kamieniarz ktory dorabial w kabarecie w schronisku dla wiecznych panien w Ciechocinku.

Mam nadzieje ze ten High Keep bedzie fajny… oraz bedzie lag free 😀

Kulavvy (Nagafen)

Feldon pisze też że:
– New Raid zone (ToV Wing 3) — Next Month
– 10 More AA points (requires level 95)– next week.

Szykuje się szybki grind i kolejne tweaki AA 🙂
Za to Wing3 niestety jeszcze nie dla nas.