Najnowsze MMO SOE – H1Z1, to gorący temat w ostatnich wiadomościach. Jak zwykle osobą ujawniającą nową grę był Smedley, znany chyba już przez wszystkich graczy, prezydent SOE. Nie dziwi też mnie fakt, że, podobnie jak to wcześniej było z innymi grami SOE, podaje on sporo wiadomości dotyczących H1Z1.

Tym razem Smedley poruszył temat dotyczący wielkości mapy i zaludnienia – oba te zagadnienia z pewnością są bardzo ważne jeśli chodzi o grę w której walczymy o swoje przetrwanie.

„Widziałem kilka osób pytających o wielkość mapy. Silnik ForgeLight jest tak zbudowany aby mógł obsługiwać światy dowolnej wielkości. Nasz plan jest prosty – budujemy podstawę „gdziekowliek w USA”. Kiedy po raz pierwszy otworzycie mapę w grze to będzie ona ogromna, ale nawet w przybliżeniu nie tak duża jak w przyszłości. Nasz system edytowania map pozwala bardzo szybko dodawać olbrzymie obszary. Chcemy mieć pewność, że w pełni zrozumiemy w jaki sposób grają gracze, zanim jednaj użyjemy tego edytora.

W PlanetSide 2 popełniliśmy błąd tworząc wiele kontynentów, zanim nauczyliśmy się co działało w grze, a co nie. Ta gra jest inna. Robimy to lepiej.

Kiedy uruchomimy wczesny dostęp do gry zobaczycie olbrzymią mapę tak abyście mogli się nią cieszyć. Po pewnym czasie (bardzo szybko) gracze będą w stanie iść dalej i dalej niż to było przy starcie gry. To bardzo wyjątkowy sposób pracy przy mapie, ale myslimy, że tak naprawdę jest to najlepszy sposób na przyszłość.

Więc się nie martwcie. Zomb Apokalipsa z pewnością nie będzie tak zabawne jak wiosenna przerwa w Disneyland i nie będzie tak tłoczno. Chcemy zdalnego… straszenia… przerażenia gdy widzicie kogoś w pobliżu. Wasz pierwszy instynkt powinien Wam podpowiedzieć aby się schować. Jeśli w Waszym widoku będzie 20 innych graczy, to nie będzie to bardzo przekonująca Apokalipsa 🙂

To jak wielu graczy na serwerze? Kot wie. W momencie powiększania mapy, ilość osób, które możemy pomieścić na serwerze będzie rosła. Więc jesteśmy podeskcytowani. Mamy też mnóstwo zombie, z którymi będziecie walczyć. O tak, będziecie widzieć tłumy 🙂 z pewnością będziecie…

Smed”

Poprzedni artykuł[PS2] Koniec z cotygodniowymi aktualizacjami?
Następny artykuł[PS2] Wyścigi na Hossin?
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wompierz

Dobra, dobra. Poczekamy zobaczymy. Jest już mniej więcej termin kiedy będzie beta?