Gra, która w pewnym sensie zapoczątkowała szaleństwo Battle Royale, w końcu doczeka się debiutu na konsoli. Już dzisiaj o godzinie 18:00 CEST, ruszają otwarte beta testy H1Z1 na PlayStation 4, ale posiadacze tej platformy mogą już teraz ściągać grę.

Pierwsze, zamknięte beta testy na PS4 rozpoczęły się kilkanaście dni temu i zgodnie z opiniami osób, które miały okazję brać w nich udział, że H1Z1 ma szansę podbić serca konsolowców.

H1Z1 na PS4 to nie jest jakiś niechlujny port. Wręcz przeciwnie – gra ta została praktycznie przeprojektowana od podstaw specjalnie z myślą o graczach konsolowych, tak aby dostarczyć im jak najbardziej płynną i intuicyjna rozgrywkę.

Najbardziej widoczną zmianą wprowadzoną przez studio Daybreak Games jest znacznie mniejsza startowa bezpieczna strefa, co dość wcześnie wymusza konfrontacje pomiędzy graczami. Dzięki temu mecze w H1Z1 na PS4 będą trwać maksymalnie 20 minut, a to oznacza iż będą krótsze niż w innych grach Battle Royale.

Twórcy położyli także duży nacisk na zrzuty i poukrywane na mapie specjalne skrzynie wojskowe wypełnione sprzętem w wyższych poziomów. Zrzuty powietrzne regularnie pojawiają się na mapie, a w nich znaleźć będzie można ekwipunek oznaczony kolorami: zielony, niebieski i żółty. Podczas gdy zielone i niebieskie skrzynie odpowiadają sprzętowi z poziomu I i II, to żółte dostarczać będą najrzadszy rodzaj wyposażenia.

Ten system łupów dobrze wpasowuje się w kolejną zmianę wprowadzoną przez Daybreak Games: sterowanie i zarządzanie ekwipunkiem postaci. Wersja na PS4 całkowicie usuwa system wytwarzania oraz zmienia sposób zmiany broni. W tym przypadku twórcy gry postawili na prosty system kołowy, który jest zdecydowanie bardziej intuicyjny i może przypaść do gustu fanom innych strzelanek, które są dostępne na PS4.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy potrzebuję klucza by zagrać w H1Z1 na PS4?

Nie. H1Z1 będzie grą Free-to-Play na PlayStation 4 z opcjonalnymi zakupami.

Jakie tryby będą dostępne w czasie otwartych beta testów na PS4?

Combat Training (strefa treningowa), Solo, Duo, Piątki – te tryby dostępne będą od 22 maja.

Czy jest jakiś harmonogram testów podczas otwartych beta testów na PS4?

Nie. Wszystkie serwery i tryby odblokowane będą przez całą dobę.

Czy mogę grać z przyjaciółmi z PC i czy moje artykuły kosmetyczne  z PC będą dostępne na PS4?

H1Z1 na PS4 zaprojektowany został specjalnie z myślą o konsolach i ta wersja gry posiada pewne różnice w stosunku do wersji na PC, dlatego też crossplay i transfer przedmiotów nie jest obsługiwany.

Czy mogę grać za pomocą klawiatury i myszki na PS4?

Mysz i klawiatura nie są obsługiwane podczas rozgrywki (można ich używać jedynie do uzupełniania pół tekstowych jeśli zostaniecie poproszeni)

Czy potrzebuję PlayStation Plus by grać online?

NIE! PS Plus nie jest wymagane by grać w H1Z1.

Potrzebuje pomocy z moim kontem/ przedmiotami lub innymi kwestami!

Jeśli napotkacie jakiekolwiek problemy, to poprzez stronę help.h1z1.com możecie skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Poprzedni artykułWydarzenie globalne Atak w The Division już dostępne!
Następny artykułThe Elder Scrolls Online: Summerset już dostępne na PC!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Łuczak

Servery nie działaja ??? na conneting sie zatrzymuje po akualizacij 1.09

Kinya Turbgroszka

4 godziny temu nie działały. w drugim zadniu artykułu jest napisane iż włączą je dopiero o 18 🙂