Im więcej dowiaduję się o Wildstar tym bardziej wzrasta moje zainteresowanie ta grą. Z drugiej strony to troszkę dziwne, że do premiery gry pozostało 1,5 miesiąca, a developerzy zasypują nas ciągle jakimiś nowymi informacjami dotyczącymi tej gry. Wydawać by się mogło, że wiemy już wszystko, a więc nic nie może nas zaskoczyć…

W lutym przedstawiono fanom Przygody, czyli nowe i ciekawe spojrzenie na cos w rodzaju instancji, w której to gracze sami wybierają co mają robić. W ostatnim miesiącu skupiono się dość mocno na przedstawieniu graczom rozgrywek PvP jakie będą dostępne w grze, zachowując najciekawsze informacje na koniec.

wildstar warplot baner

Już od najniższych poziomów gracz będzie mieć dostęp do kilku wersji aren (2v2, 3v3, 5v5) oraz różnych Battlegroundów (10v10), na których prócz walki z innymi graczami trzeba będzie wykonać specjalne zadania. Co najważniejsze cały sprzęt graczy jest znormalizowany w walkach PvP, a więc posiada dokładnie te same statystyki przez co wszystko zależy od naszych zdolności. Oprócz tego, każda walka PvP nalicza nam punkty ELO, które zależą od tego co dokładnie robiliśmy w czasie walki. W ten sposób przy każdym kolejnym kolejkowaniu do PvP trafiamy na graczy z podobna ilością punktów ELO.

Areany i Battlegroundy to coś, co znaleźć możemy w wielu grach, ale z pewnością w niewielu grach możemy zbudować swoją własną latającą fortecę po czym osadzić ją na ziemi i walczyć przeciwko innej drużynie. Pisze oczywiście o ujawnionych kilka dni temu Warplotach.

Wildstar będzie oferował stworzenie czegoś co zwie się WarParty, czyli nic innego jak specjalnego rodzaju gildii/ aliansu w którym to uczestnicy są zainteresowani walkami na Warplotach. Do samego WarParty może należeć 80 osób, ale w samych walkach w fortecy, czyli Warplocie, brać może maksymalnie 40 osób. Na początku troszkę się zdziwiłam informacją, iż walki te stworzone zostały na 40vs40 osób – to naprawdę duża liczba osób. Dobra wiadomość to ta, że WarParty może być tworzone przez kilka, kilkanaście gildii, a nawet osoby bez gildii – to po prostu nic innego jak pewna forma aliansu niezależnego od gildii w jakiej się znajdujemy.

Aby móc ulepszać Warplot potrzeba będzie specjalnej waluty War Coinów, których 500 otrzymujemy przy samym założeniu WarParty, a później zarabiamy tą walutę dla naszego aliansu poprzez walki prowadzone na warplotach.

„Zabawki” jakie będziemy mogli umieścić na terenie naszej fortecy są naprawdę imponujące: niebezpieczne pułapki, miny, działa, rakiety, czy nawet roboty. Jeśli myślicie, że to całkiem sporo to co powiecie na bossa rajdowego, którego macie szansę złapać w czasie rajdu 40 osobowego PvE i którego to możecie użyć przeciwko swoim wrogom na Warplocie? Ale to nie tak, że możecie go używać cały czas… Co to to nie. Po wypuszczeniu bossa rajdowego, musicie go ponownie złapać na rajdzie PvE.

Wyobraźcie sobie tą walkę: 40 vs 40 graczy, śmigające rakiety, wybuchające miny, walczące roboty, a pośród tego zgiełku walczą ze sobą dwa olbrzymie bossy rajdowe – no bo przecież przeciwnicy też mogą wypuścić bestię 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=tiCi0JWxS1M

Poprzedni artykułKonkurs Landmarka: zbuduj landmark
Następny artykuł[SOE] Prace konserwacyjne systemu