Jak w każdy pierwszy czwartek każdego miesiąca Matt Higby oraz Tramell Isaac spotkali się z fanami PlanetSide 2 podczas programu Command Center.

Matt Higby opowiedział o swojej podróży do Sony Computer Entertainment w trakcie której przeprowadzono pokazy PlanetSide 2 na PlayStation 4. Już na najbliższych targach E3 osoby, które będą tam obecne będą mogły spróbować tej gry na PS4.  Ciekawostką jest informacja, iż wielu pracowników SOE, a w szczególności ekipa PlanetSide 2, dostali „dev kit” czyli nowy TV oraz PS4 po to by mogli testować tą grę. Jedyny mankament – nie mogą oni zabrać tych rzeczy do domu…

Z innych interesujących rzeczy to w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się bardzo dużej aktualizacji, która to wprowadzi nie tylko implanty, ale i zmiany w klasie Medyk Bojowy.

Tym razem nie pokazano żadnej interesującej grafiki, no poza prawie nagim T_Rayem przy basenie w trakcie ubiegłorocznego SOE Live.

W trakcie programu jak zwykle przeprowadzono wywiad z jednym z twórców dla Player Studio oraz z osobami odpowiedzialnymi za Community Clash, czyli potyczki 24vs24 (od 19:40).

Na pytanie graczy o frakcyjne Buggy, Higby odpowiedział iż na razie są one cały czas w fazie prac koncepcyjnych gdyż developerzy skupili się na wprowadzeniu Valkyrii. Jak dobrze pójdzie to z początkiem czerwca samolot ten trafi na serwer testowy.

Bardzo ciekawą informację na temat decali przekazał Tramell Isaac. Otóż już niedługo możemy spodziewać się nie tylko decali na świetle latarki, ale również w innych miejscach w jakich będzie można je umieścić, np.: plecy, dach pojazdu, itd. Miejsc tych nie będziemy mogli jednakże dowolnie wybrać, ale będą one z góry przypisane przez grę więc decal będzie mógł być umieszczony w wyznaczonych do tego miejscach. Dotyczy to także pancerzy kompozytowych, które dotychczas przykrywały decale.

Kolejny program z cyklu Command Center już za miesiąc.