Jak każdego roku na przełomie lipca i sierpnia, do Norrath zawitał event zapoczątkowany przez Gnomy – Tinkerfest, który potrwa do 11 sierpnia.

Portale do Gnomeland Security znajdziecie w każdym mieście, a dodatkowo także w Solusek’s Eye, Bonemire, Moors of Ykesha oraz Great Divide.

Tinkerfest_portal_qeynosOprócz tego uruchomiono specjalne Aether wyścigi w Butcherblock, Great Divide, Tenebrous Tangle oraz Lavastorm.

Tinkerfest_race_GDPodobnie jak i w latach ubiegłych w miastach oraz w innych miejscach gdzie znaleźć możecie gnomy, do zbierania są specjalne śrubki za które możecie kupić najróżniejsze rzeczy u merchantów, w tym mounty (latające: skrzydła, platformy, itd.) Ciekawostka jest fakt, że jeśli posiadacie ulepszoną wersję pony do harvestowania surowców (skończony quest A Garthering Obsession Beyond the Grave), to w trakcie trwania eventu będzie mógł on przynieść Wam 100 śrubek za każdorazowym wysłaniem na poszukiwanie surowców.

W tym roku dodano tylko jeden nowy quest: Tinker-Bound History, ale u merchantów znajdziecie mnóstwo nowych przedmiotów oraz nowe przepisy dla tinkererów.

Doskonały przewodnik po wszystkich questach znajdziecie na EQ2Zam, ale osobiście przypominam Wam o The Reticent Tinkerer gdzie jako nagrodę dostajemy specjalnego Mercenary.

Poprzedni artykułTrigon i prezenty Jokera
Następny artykułPoznaj ekipę H1Z1 – Shaun Johnston