Parę godzin temu zakończył się kolejny odcinek Landmark Live, w którym omówiono najbliższą aktualizację oraz skąd się biorą pomysły ekipy Landmarka i EverQuest Next.

Dzisiejsza aktualizacja wprowadzi do gry kilka nowych rzeczy.

Zacznijmy od tego, że w grze pojawią się dwa nowe materiały do budowania: stare żelazo i brąz.

20140925_landmark_nowe_materialy

Osoby wchodzące na działkę PvP, w trakcie aktywnego meczu PvP, teleportowane będą na miejsce początkowe tej działki i wejdą w tryb obserwacji. Oznacza to, że o ile one widzą wszystkich graczy uczestniczących w walce, gracze ci nie widzą ich postaci.

20140925_landmark_observer_mode

Oprócz tego w menu działki znajduje się przycisk [Observe Game] dzięki któremu gracze mogą korzystać z kamery obserwacyjnej, a to oznacza poruszanie się poza ciałem i obserwacja rozgrywki z dowolnego miejsca.

20140925_landmark_observer_cam_1 20140925_landmark_observer_cam_2

Właściciele działek PvP będą mieć możliwość włączania i wyłączanie trybów obserwacyjnych, tak aby zapobiec ewentualnym oszustwom w trakcie meczy, kiedy osoba z zewnątrz podpowiada swoim znajomym gdzie znajdują się przeciwnicy.

Dzisiejsza aktualizacja wprowadzi także zmiany w systemie opłacania działek. Otóż, ilość dni na jakie możemy opłacić działkę „w przód” zależeć będzie od ilości dotychczas opłaconych dni. W skrócie: im dłużej płacimy za działkę, na tym więcej dni możemy opłacić w przód.

Osoby, które dopiero zaczynają zabawę w Landmarku będą mieć możliwość opłacenia czynszu za działkę na 5 dni w przód. Wszystkie osoby, które dotychczas grały w Landmark nadal będą mogły zapłacić za 15 dni w przód.

20140925_landmark_czynsz2Ilość dni za jakie opłacić można działkę w przód zależy nie tylko od ilości dni opłaconych za daną działkę, ale kumuluje się na postaci. Oznacza to, że nawet jeśli czynsz nie zostanie opłacony za działkę i działka zniknie, to i tak czas ten będzie się liczył do długości opłacania kolejnych działek w przyszłości.

Z innych rzeczy, które trafią na serwery Beta w dniu dzisiejszym:

  • możliwość ustawienia teleportera tylko w jednym kierunku;
  • naprawione zostaną skrzynki ze skarbami, które znajdują się pod ziemią i gracze nie są w stanie ich znaleźć;
  • zredukowano liczbę polygonów dla wszystkich drzew i roślin;
  • dodano komendę /g do rozmów w grupie;
  • naprawiono mnóstwo błędów.

Niestety, aktualizacja rozpoczyna się o godzinie 19-23-ciej czasu polskiego i potrwać ma od 2 do 4 godzin, a to oznacza, że nasze czwartkowe spotkanie w Landmarku raczej się nie odbędzie 🙁

landmark_polskie_spotkania

Zastanawiam się, czy nie powinniśmy tych spotkań przenieść na poniedziałek kiedy zazwyczaj nie ma żadnych aktualizacji?

Poprzedni artykułKonserwacja serwerów SOE
Następny artykułJak poprawnie zgłaszać błędy w PlanetSide 2?
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
nsuidara

albo może w soboty ? 😛