Po tym, jak w dniu wczorajszym Landmark rzucał mi kłody pod nogi i uniemożliwiał granie, postanowiłam zalogować się na chwilkę do DC Universe.

Nie żałuję, gdyż dzięki temu poznałam podstawy meczy PvP w DC Universe Online.

20140908_DCUO_pvp_batman_cave

MR AFK zabrał mnie na wycieczkę do Jaskini Batmana, która jest arena na walki PvP. Okazuje się, że w DCUO nie używa się do walk na arenach swoich własnych postaci, ale wybiera się z dostępnych tzw legendarnych postaci.

Na poczatku odblokowanych jest tylko kilka podstawowych postaci, a każdy wygrany mecz PvP nagradza nas specjalnymi monetami, za które możemy odblokować kolejne postacie. Ciekawa koncepcja, jednakże nie za bardzo wiem w jaki sposób można poznać i dobrze walczyć dana postacią. No chyba, że wybiera się cały czas jedną dopóki nie będzie się z nią wystarczająco zaznajomioną.

Ja wybrałam Robina i nie mam zielonego pojęci co robią jego zdolności 🙂

20140908_DCUO_pvp_batman_cave_2

Całe szczęście, że poszliśmy tam tylko na pogawędkę i wytłumaczenie wielu zawiłości DCUO, bo inaczej z pewnością dostałabym po tyłku. A tak, jakimś pogawędkowym cudem, nawet wygrałam ten mecz podczas którego przez 99% czasu MR AFK odpowiadał na moje pytania. Może to jest strategia na kolejne mecze PvP – zagadać kogoś na śmierć? Tylko się zastanawiam dlaczego to niby ja byłam złoczyńca?! 😀

Po zakończeniu zwiedzania areny PvP, udałam się na wyspę goryli celem zakończenia jednej z misji grupowych, którą miałam w swoim dzienniku od pewnego czasu.

20140908_DCUO_wyspa_goryli_1

Do wycieczki dołączył Blood Thinnerz, który postanowił ukończyć zadania na tej ponurej wyspie w rekordowym czasie. Strasznie się gubiłam w całym tym bieganiu i mordowaniu goryli. Zanim dobiegłam w jedno miejsce, moja grupa była już w innym. Ale tak to jest gdy wszyscy wiedzą co trzeba robić, a ja jestem tylko na przyczepkę. Równie dobrze mogłabym założyć krótką spódniczkę, wziąć w dłonie pompony i zabawić się w cheerleaderkę – tak wielkie było moje zaangażowanie w walki. Nawet nie wiem czy zdążyłam sama coś ubić 🙁

20140908_DCUO_wyspa_goryli_2

Dostałam jednak kilka ciekawych przedmiotów z jakimiś „socketami”, ale jeszcze nie doszłam do czego one służą. Podejrzewam iż jest system podobny do adormentów w EverQuest 2, czyli ulepszanie sprzętu. No i w końcu osiągnęłam poziom 15! Można powiedzieć, że połowa poziomów jest już za mną, a potem przyjdzie mi wbijać Combat Rating.

Jeden z fanów DC Universe Online, na podstawie informacji udostępnianych przez SOE za pomocą API, stworzył przydatną stronę dzięki której można podejrzeć statystyki wszystkich postaci w DC Universe. Serdecznie polecam i oto moja postać – proszę się nie śmiać 😀

 

 

Poprzedni artykułSzansa na 1000SC od SOE
Następny artykułKolejna seria rozgrywek ServerSmash
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gorobe

Kinya z tego co pamiętam chyba jest również tryb PvP gdzie walczy się własnymi postaciami. Zawsze można też zależnie od chęci zmieniać serwer z PvE na PvP i na odwrót poprzez portal na środku Watchtower. Pamiętaj tylko że w PvP liczą się zupełnie inne statystyki (co za tym idzie oddzielne zbieranie sprzętu) i niektóre umiejętności mają odmienne działanie.

Mr AFK

Są dwie wersje PvP
Arenas: tu gra się własną postacią
Legends: gra się postaciami jak superman, batman etc.
z tym że legendy są bardziej zbalansowane i przyjemniejsze do gry 😉

Blood Thinnerz

Oj tam zaraz w rekordowym czasie po prostu te alerty poniżej 30lvla przy większym cr to żadne wyzwanie nic specjalnego.
Cieszę się że mogłem pomóc. 🙂
Przy okazji zgubiłaś jedno „n” w opisie przy moim nicku. ;p