Być może nie chodzę do instancji grupowych w ArcheAge i nie biore udziału w PvP, ale to nie znaczy, że gra mnie nie wciągnęła.

Wręcz przeciwnie – bardzo mnie wciągnęła i ciągle mam wyznaczony jakiś cel na horyzoncie. W dniu wczorajszym zdobyłam w końcu coś na co bardzo długo pracowałam: Farm Wagon – i nie było to łatwe.

Zważywszy na to, że nie chodzę do instancji i nie sprzedaje różnego rodzaju przedmiotów stamtąd wypadających, czy też nie zabijam tysiące mobków i mają szansę dać jakiś cenny Archeum Kryształ, więc jedynym moim źródłem utrzymania w ArcheAge są farmy. Na farmach oprócz hodowli Yat, posiadam również wszelkiego rodzaju drób, krowy i pełno drzew owocowych co pozwala mi na tworzenie specjalistycznych paczek handlowych, które są dość sporo warte.

To właśnie farmy dostarczają mi składniki na wyprawy handlowe, dzięki czemu nie muszę nic zakupywać z Domu Aukcyjnego, co znacznie redukuje moje koszty. I to właśnie dzięki powolnemu ciułaniu grosika do grosika dorobiłam się nie tylko patrona, ale i w końcu wymarzonego Farm Wagona.

Farm Wagon to nic innego jak traktor, czyli kolejny po Farm Cart pojazd w Archeage dzięki któremu można przewozić 5 paczek handlowych. Dzięki temu zwiększa się się znacznie wydajność wypraw handlowych szczególnie, że przy użyciu paliwa pojazd ten jest szybszy od osła.

Aby stworzyć Farm Wagon potrzebny jest przede wszystkim projekt (design), który kosztuje 50 Gilda Star i można go zakupić na Mirage Island lub też, jeśli nie mamy Gilda Star, na Auction House. Niestety, oprócz projektu do stworzenia Farm Wagona potrzebne jest nam mnóstwo innych rzeczy, a niektóre z nich mogą być naprawdę kosztowne…

20141120_archeage_farm_wagon_przepis

Podstawą pojazdu są koła, na które potrzebujemy 8 kłód z drzew Archeum i 2 Sturdy Ingot.

Kłody wytwarza się ze specjalnych drzew Archeum, które należy podlewać specjalna wodą mineralna z Aurorii. Sadzonki drzewek Archeum można zakupić na wyspie Mirage za gilda stary, natomiast źródeł wody mineralnej należy szukać w okolicy płonących lasów na Aurorii.

Co ciekawsze to wodę tą wydobywa się tak samo jak żelazo i pojawia się ona w postaci beczki na plecach naszej postaci, ale tylko pod warunkiem, że w slocie na paczki nie mamy wyposażonego glidera.

Sturdy Ingot natomiast wytwarza się z połączenia żelaza, miedzi i srebra przy pomocy specjalnego oleju Opaque Polish.

Kolejnym elementem jest wał (shaft), który z pewnością jest najkosztowniejszą częścią pojazdu. Potrzebna bowiem na niego dwóch drzew walniętych przez piorun oraz Sunridge Ingot.

Drzewa walnięte przez piorun do niedawna były potwornie rzadkie, ale ostatnie zmiany wprowadziły ich troszkę więcej na rynek ArcheAge. Na ta chwilę cena oscyluje w granicach 250g za  jedno drzewko.

Sunridge Ingot jest równie kosztowny do uzyskania, gdyż potrzeba na niego 10 Sturdy Ingotów, olejek wyższego poziomu oraz tajemniczy i rzadki proszek z ogrodu (mysterious garden powder), które ma szansę wypaść z torebki zabranej z ciała zabitego przeciwnika. Koszt stworzenia lub kupienia Sunridge Ingot to około 150g…

Po kołach i wale, przeszedł czas na silnik na którego potrzebujemy 5 płonących kłód, 10 srebrnych sztabek, 10 złotych i jedna sztabkę archeum. Sztabki nie sa większym problemem i metale te można dostać kopiąc złoża żelaza lub Fortuna Veins.

Płonące drzewa natomiast to kolejna specjalność z Aurorii, na której to można znaleźć całe płonące lasy.

201411_archeage_burning_forest

Oczywiście najłatwiejszym sposobem zdobycia tych drzewek jest zakup z Auction House, ale zdobycie ich na Aurorii – osobiście, może być całkiem niezła przygodą… Przede wszystkim potrzebujecie wodę mineralna z Aurorii. Kiedy macie już ją na plecach to poszukajcie drzewka, które będzie się zwać Blazing Tree – wygląda ono dokładnie tak samo jak inne, ale można mieć z nim interakcje. Drzewko takie gasimy i po 10-30 minutach może się ono zmienić w Smoldering Tree, z którego uzyskamy kłody drewna, lub też Cooling Tree z którego dostaniemy nasiona potrzebne do wytworzenia innych rzeczy.

Na sam koniec potrzebny jest nam kosz do przewożenia paczek i jest to jedna z najłatwiejszych rzeczy do wytworzenia, gdyż potrzebujemy na nią dwie sztabki miedzi oraz dwie skórki.

Po połączeniu tych wszystkich pół-produktów uzyskujemy lśniący i luksusowy Farm Wagon.

20141120_archeage_farm_wagon

Nie było łatwo, ale każdą z tych rzeczy zdobyłam samodzielnie i można powiedzieć, że tylko dzięki ciężkiej codziennej pracy na roli… 🙂

Kolejny cel: Ul, czyli hodowla pszczół 😀

Poprzedni artykułDwa lata PlanetSide 2 i… mini-konkurs!
Następny artykułSOE świętuje kolejną rocznice premiery PlanetSide 2
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skaramanga

zly dzial ( mozna usunac )

agoidd

jak i gdzie sie robi specjalistyczne paczki?

Kicia

Drzewo gasimy i zamienia sie w Cooling Tree z którego zrywamy „szyszki” i dopiero takie ma szanse na przekształcenie sie po 10 min w Smoldering Tree