W trakcie SOE Live ogłoszone zostało iż wraz z nowym dodatkiem do EverQuest 2 gracze będą mieć także dostęp do kolejnej latającej rasy dla graczy – Aerakyn.

W tamtym czasie większość z graczy przypuszczała iż rasa ta zostanie dołączona w pakiecie wraz z dodatkiem. No cóż, było to błędne założenie gdyż już parę tygodni po SOE Live pojawiły się oficjalne wiadomości, że rasę tą trzeba będzie zakupić oddzielnie. Niby nic w tym złego, ale ostatnie informacje dotyczące tej rasy chyba przeszły najśmielsze oczekiwania graczy…

Na oficjalnym forum EverQuest 2 ukazał się wpis reklamujący nową rasę, którą gracze będą mogli zakupić już w przyszłym tygodniu.

Trzeba powiedzieć iż Aerakyn wyglądają całkiem ciekawie ze swoimi wielkimi skrzydłami i diabolicznymi rogami. Sama zdolność rasowa jest tez oryginalna: ward na elemental i możliwość wyleczenia klątwy raz na 5 min.

aerakyn_eq2

To czego SOE nie ujawniało do dnia wczorajszego to fakt iż gracze będą mieć tak naprawdę do wyboru dwie rasy: nielotów i latającą.

Otóż gracze będą mogli zakupić:

  • Aerakyn, który ma zdolność rasową oraz skrzydła do wyglądu – za jedyne 2000SC (20$)
  • oraz za jedyne 4200SC (42$) Noble Aerakyn, którzy mogą używać swoich skrzydeł do latania wraz ze specjalną bronią do wyglądu oraz animacją skrzydeł w ataku.

aerakyn_wing_animation_eq2

Kto by pomyślał, że doczekamy się czasów kiedy rasa kosztuje więcej jak, i tak dość drogi, dodatek do gry.

Ja rozumiem iż wprowadzenie nowej rasy nie jest proste, ale czy 42$ nie jest ciut za drogo jak na tą 10-letnia grę?

Poprzedni artykułAuroria – ziemia obiecana w ArcheAge
Następny artykułZapowiedź Tranquil Sea – zony otwartej z AoM
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Belgron / Pysio

Kup co roku dodatek, opłać abonament (albo kup worek ryżu i farm Krono), żebyś mógł normalnie grać. Potem zakup SC na wydatki w sklepiku, a jak chcesz mieć fajną rasę zapłać $ … Oczywiście muszą na czymś zarabiać ale moim zdaniem to trochę za dużo. Doliczmy do tego: nieduże community, 10-letnia gra, przeciętna grafika, puste zony, większość instancji i questów robisz solo (lub z mercenary), jedynie co ciekawe to rajdy … to odstrasza zamiast zachęcać do płacenia i grania w EQ2. Wolę pieniądze wydać na inne produkcje.

Ifava

Rasa jest pewnie tak droga bo nie dla każdego… Gra ma może 10 lat ale jeszcze nie dorobiłem się komputera który uciągnie grę w max detalach moim zdaniem wygląda świetnie a dzięki cenie za dodatek która jest jaka jest gra jest non stop rozwijana. Jeśli ktoś chce dobrą grę za darmo to proszę odpalić Age of Conan niestety nie rozwijana i zapomniana dawno dawno temu…

Czort

grajcie w wow’a 😉

Czort

a to czemu ?? 😉

Ifava

Bo w wowie cuchnie Orkami…

Aranisus

WoW umarł na Cataclysm.