Ilość nienawistnych komentarzy kierowanych w kierunku SOE na Reddit przekracza wszelkie pojęcie. A wszystko to spowodowane zostało zrzutami z samolotów, które zapowiedziane zostały przez SOE juz kilka miesięcy temu.

Zapowiadając tą płatną (500SC) funkcjonalność Smedley wspominał, iż jedyne rzeczy jakie będzie można z nich dostać artykuły kosmetyczne, woda i jedzenie. To samo potwierdzane było w wielu wywiadach udzielanych przez ekipę SOE, jak i samego Smedleya oraz gdy rozpoczęto dyskusje o monetyzacji H1Z1.

h1z1_pcgamer_nogun

Niestety, w dniu wczorajszym w momencie startu gry na oficjalnej stronie H1Z1 pojawił się artykuł zatytułowany „Czego można się spodziewać po wczesnym dostępie” gdzie jeden z paragrafów brzmi:

Podjęliśmy decyzję aby do paczek zrzucanych z samolotów dodać bronie i inne przedmioty będące losowo wybrane przez grę jako część zrzutu. Zrzuty będą bardzo trudne i obwarowane różnymi regułami, ale powinniście wiedzieć, że naszym celem jest zachowanie ciekawych wydarzeń na serwerach, ale nadal mają być one ciężkie do zdobycia. Jeśli to obraża wasze uczucia, to po prostu uprzedzamy, że to [broń] tam będzie. Zrobiliśmy wszystko po naszej stronie aby upewnić się, że zrzuty są bardzo widoczne w grze oraz ciężkie do zdobycia i nie możecie spodziewać się, że podejdziecie do paczki z łatwością i po prostu ja podniesiecie. Nawet jeśli za to zapłaciliście.

Skąd ta nagła zmiana? Prawdopodobnie jest to związane z faktem, iż SOE mimo szczerych chęci nie jest w stanie zarobić odpowiedniej ilości pieniędzy na artykułach kosmetycznych w PlanetSide 2, a ewidentnie zarabia na sprzedaży broni.

Rzeczywistość jest taka, że artykuły kosmetyczne nie przynoszą dużego dochodu.

Po takim obrocie sprawy oraz doświadczeniach osób, którym udało się zalogować do H1Z1 i wykorzystać swoje bilety na zrzuty nie może dziwić fakt, że fani gry poczuli się „lekko” rozczarowani decyzjami SOE. Okazało się, że w paczki nie tylko lądowały blisko przywołującego je gracza, ale zawierały broń wraz z amunicją oraz wiele innych rzeczy, takich jak na przykład najbardziej pojemne plecaki wojskowe. Po olbrzymiej burzy, która rozpętała się na Reddit, Smedley postanowił wyjaśnić swoje stanowisko na temat zrzutów:

Mam zamiar wypowiedzieć się na ten temat. Pokazywaliśmy na wszystkich naszych streamach co robimy. Osobiście powiedziałem o tym w czasie ostatniego piątkowego streamu. Chcemy aby zrzuty z samolotów były wydarzeniem na skalę całego serwera, więc upewniamy się, że cały serwer wie o tym kiedy nadlatuje samolot i osobiście zostałem zabity wiele razy nawet po tym jak za nie zapłaciłem. Więc nie zgadzam się z Waszymi opiniami. Jeśli chodzi o zarzut, że nie byliśmy z tym szczerzy to jest to nieprawda. Powołuję się na wiele postów na na Reddit, streamów i wywiadów, gdzie byliśmy dość publiczni i napisaliśmy o tym w naszym dokumencie „Czego możecie się spodziewać” zamieszczonym na stronie głównej gry czy nawet na stronie Steam. Więc jeśli myślicie, że jest to Pay-to-Win to nie kupujcie tej gry. Nie grajcie w nią. Ale muszę powiedzieć abyście poczekali dopóki osobiście ich nie spróbujecie. Dodaliśmy bilety na zrzuty do obu pakietów tak abyście sami mogli przetestować. Aby wyjaśnić błędne koncepcje:

  1. Nie można przywołać zrzutu na pustych serwerach – musi być co najmniej 50 graczy.
  2. Nie można przywołać zrzutu bez wygenerowania tony ciepła przyciągającego zombie z całej okolicy.
  3. Zrzuty są losowe w tym co w nich znajdziecie.
  4. Nie gwarantujemy, że dostaniecie cokolwiek z paczki, która zostanie zrzucona z samolotu bo możecie zginąć próbując.
  5. Samolot leci bardzo wolno i ma bardzo głośny dźwięk …. do tego zielony dym tak abyście mogli zobaczyć pakunek z daleka.

To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat. Mówiliśmy o tym wprost. Publicznie zwróciliśmy na to uwagę i jest to coś co chcemy w grze. Daje to więcej zabawy. Więc proszę nie oceniajcie na podstawie reakcji narwanych dupków. Spróbujcie lub obejrzycie inne streamy gdzie ludzie będą przywoływać zrzuty z samolotu.

Teraz po tym wszystkim co powiedziałem – mamy zamiar wprowadzić kilak dużych zmian dotyczących zrzutów w najbliższym czasie:

  1. Dramatycznie zwiększymy promień w którym mogą się one pojawić bo jest on za mały z tego co obserwujemy.
  2. Upewnimy się, że szansa na broń jest o wiele mniejsza.
  3. Powiększamy minimalna ilość ludzi na serwerze kiedy można zacząć przywoływać zrzuty. Jest ustawione teraz na 50 graczy, ale podwoimy to.
  4. Samolot będzie leciał jeszcze wolniej.

Smed

Poprzedni artykułH1Z1 zepsuło serwery SOE
Następny artykułKolejne zmiany trafią na PTS w PlanetSide 2
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Simion

Czyli w sumie będzie to P2W, ale jeżeli zapłacisz, to i tak ktoś może cię zaciukać i zabrać to za co zapłaciłeś? Znowu strzał w stopę. I dlaczego SOE tak zależy na tworzeniu spirali nienawiści w śród graczy? Najpierw powiększają podziały wśród graczy PS2, a teraz umożliwiają jawną kradzież w H1Z1.

RachitynowyJoe

A tam, zamknięta apha to zamknięta alpha. Po to to robią by się przekonać co mogą dać w finalnej wersji. Przecież to jasne, że gdyby mogli to by liczyli sobie smedbucksy za przebiegnięte kilometry w grze gdyby było na to przyzwolenie. Każda gra z monetyzacją to konflikt między pieniądzem, a graczami. Get over with it. Sam fakt, że Smed się tłumaczy świadczy, że nie są głusi. To tak jakby narzekać przy budowie wieży Eifla i wieszać koty dopiero jak postawili fundamenty 😀

PLH

W H1Z1 można, z tego co wiem, zginąć i ktoś może twój sprzęt zabrać. A to, że opisywali co będzie, a później narzekanie na to, że zmienili jakkolwiek, jest typowym bólem dupy graczy, którzy myślą, że jak dostają grę F2P to za ich czas gry twórca dostaje tony kasy.

Wichura

Pamiętam lata jak broniłem EQ2 przed haterami wyprodukowanymi przez SOE po revampie SWG i bardzo się dziwiłem za co tak ludzie ich nienawidzą (i z pewnością przesadzają). Ech, to było już prawie 10 lat temu. Nic się nie zmieniło w tej firmie, a skala chyba nawet od paru lat większa, tylko nikt nie zauważył, bo nie mieli gier, które przyciągały uwagę mainstreamu. Oj, SOE teraz się rozreklamuje ze swoimi praktykami, wśród nowego pokolenia, zapewne przejebią swoją szansę na kolejne 10 lat i w ramach działań PRowych pozostanie im trzaskanie skansenowych dodatków do EQ.

balrogos

FUK DA POLICE!

nsuidara

bez przesady to nie jest P2W, to jest przyspieszenie postępu wśród graczy – gdzie zaznaczam nie koniecznie może być po stronie kupującego

dodatkowo, to jest świadomy zakup takiej paczki, mnie osobiście takie rozwiązania w grach nie przeszkadza a nawet moim zdaniem są cool czemu ? bo musisz postarać się itp. czyli zebrać paczkę graczy aby było to bezpieczne itp

nie chcesz nie kupuj tego proste…

P2W może być w momencie kiedy gracze zorganizują się:D i to też nie bo jak raptownie team 6 osob… a tam przyciągnie 50 graczy to będzie sieka