Od momentu premiery wczesnego dostępu H1Z1 SOE zmaga się z wieloma błędami, hackerami, a ostatnio z powielaniem przedmiotów w grze.

Oczywiście osoby korzystające z expoitów kopiujących przedmioty w grze uważają, że nic złego się nie dzieje gdyż jest to dopiero wczesny dostęp, więc prawie wszystko jest dozwolone. No cóż, po kilku dniach niepewności SOE wydało oficjalny komunikat w którym informuje, iż rozpoczynając od dnia dzisiejszego osoby używające exploitów w sposób nagminny będą banowane.

W ciągu ostatniego tygodnia widzieliśmy wzrost liczby osób nadużywających w grze błędu powielania przedmiotów. Wewnętrznie naprawiliśmy kilka najpopularniejszych metod powielania przedmiotów, ale ponieważ gra jest nadal w fazie wczesnego dostęp i błędy, które mogą zostać znalezione, więc z pewnością jeszcze jakieś się pojawią tu i tam.

Wczesny dostęp, jak stwierdzono wiele razy, jest to miejsca dla Was gdzie możecie zgłaszać te błędy w miarę powstawania. Doszliśmy teraz do momentu gdzie niektórzy gracze aktywnie nadużywają exploitów i tym samym rujnują doświadczenia innym graczom.To prawda, że z każda aktualizacją wiele z tych exploitów zostanie znalezionych i naprawionych. Dopóki jednak problem powielania przedmiotów nie zostanie całkowicie naprawiony będziemy aktywnie banować osoby, które w kółko używają exploitów i rujnują doświadczenia  z gry.

Jeśli napotkacie błąd powielania i zgłosicie go do nas lub przypadkowo Wam się on przytrafi, to nie musicie się obawiać, nie zostaniecie zbanowani. Chcemy aby ludzie zgłaszali błędy bo to jest celem wczesnego dostępu. Mamy sposoby na monitorowanie aktywności w grze, podobne do sposobu w jaki walczymy z hackerami. Tylko ludzie, którzy wielokrotnie powielają przedmioty zostaną zbanowani.

To jest ostrzeżenie, które zaczyna obowiązywać od teraz – 27.01.2015. Jesli zostaniecie przyłapani w nadużywaniu błędu powielania przedmiotów zostaniecie zbanowani z H1Z1. Mamy zero tolerancji dla hackerów i tak długo jak powielanie przedmiotów jest problemem dla osób pragnących cieszyć się grą, będzie traktowane w jednakowy sposób.

Błędy powielania nie powinny przestać się pojawiać ponieważ naprawiamy je stosunkowo szybko, ale niech to będzie oficjalna przestrogą dla Was.

P.S. – Jesteśmy coraz lepsi w wyłapywaniu hackerów i usunęliśmy ich już wielu z gry. Podobnie jak w przypadku błędu powielania będziecie widzieć ich mniej i mniej w miarę jak będzie trwał wczesny dostęp. Dziękujemy za cierpliwość i z Waszą pomocą stworzymy niesamowitą grę.

Poprzedni artykułZ jednej skrajności w drugą…?
Następny artykułGracze PC i PS3/4 będą grać na wspólnych serwerach!
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
WolandPL

Z jednej strony nienawidzę hackerów i oszustów, ale z drugiej… ech… powiem tak: ciężko mi jest się nie roześmiać w sytuacji, gdy ktoś w grze early acces płacąc własnymi pieniędzmi za możliwość bycia beta testerem ma nad głową przez calutki czas wiszącego banhammera, bo blokowanie jest szybsze niż szybkie hotfixy. Mam nadzieję że moda na early acces wkrótce zacznie umierać w płomieniach, tak aby już nikt nigdy nie wpadł na podobny pomysł.

PolicMajster

A to nie po to są beta testy, żeby taką grę katować ze wszystkich stron, wykorzystywać i ukazywać błędy? Czyli beta testerzy płacą za udział w becie, sprawdzają i uwypuklają wszelkie niedociągnięcia a następnie dostają bana za dobrze wykonaną pracę? Czysty surrealizm. To jest beta do naprawiania niedociągnięć w grze a nie do „dobrej zabawy”.

Patryk

A nie exploitów?

Poza tym, w Planetsidzie to też jest banowane? Bo non-stop widzę latające MAX-y z karabinkami.