W dniu wczorajszym serwer testowy PlanetSide 2 został zaktualizowany i gracze mogą w końcu zajrzeć na wyspę Koltyr, która przeznaczona będzie do nauki nowych graczy.

Zgodnie ze słowami developerów:

Zona jest nadal w trakcie budowy i potrzebuje jeszcze trochę pracy zanim zostanie skończona. Aktywnie pracujemy nad trzema placówkami w centrum, więc będzie im jeszcze brakować osłon terenowych oraz potrzebne będzie kilka estetycznych poprawek. Liczymy na to, że od was dowiemy się od was o bugach i błędach a my będziemy kontynuować pracę nad Koltyr. Na stan dzisiejszy możecie odradzać się na wyspie, kupować pojazdy, przejmować wszystkie ważne placówki.

Wyspa składać się będzie z kilku podstawowych placówek oraz trzech Warpgate.

planetside2_koltyr_mapa

Ciekawe są nazwy nowych placówek pochodzą bowiem one z mitologii słowiańskiej:

  • Swaróg (Tech Plant TR) był bóstwem kowalstwa,
  • Marzanna (Biolab VS) była boginią/demonem zimy i śmierci,
  • a Zorza (Amp stacja NC) była boginią jutrzenki.

———-

Serdeczne podziękowania dla Wabcia z [T4NK] za napisanie tego artykułu 🙂

Poprzedni artykułPomówmy o monetyzacji PlanetSide 2 i o…. NPC
Następny artykułOdzyskiwanie starych nazw postaci w DCUO!
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PolicMajster

Nazwy bardzo łatwe do zapamiętania. Ciekawe jak anglojęzyczni sobie z nimi poradzą?

VintageMann

Czekam na filmiki youtuberów łamiących język na tych nazwach^^

Simion

Szkoda, że nasze społeczeństwo (w tym ja) lepiej zna mitologię grecką niż rodzimą słowiańską 🙁 . Będę miał teraz pretekst żeby się z nią zapoznać.

denat

mam nadzieję że nazwy utrzymają, Sława!!!
aby utrzymać nastrój proponuję:
https://www.youtube.com/watch?v=Oqv12Ki0mP4

denat

o kuźwa, nie sądziłem że takie wielkie się wklei, mia łbyć mały linczek, zara będą zj…y

PolicMajster

U nas w gruncie rzeczy w szkole dozwolona jest tylko jedna i słuszna „mitologia” chrześcijańska. Co prawda, jak większość religii, jest ona nieco wymieszana ze starymi polskimi wierzeniami(polski katolicyzm jest dość specyficzny), ale jednak trzeba szukać informacji na ten temat we własnym zakresie.

kociamafia

„Sfejrug”, „Zordża”, „Marcanna” – Tak będą to czytać. :>

MrNuddle

No, mitologia słowiańska czyli akcent naszego narodu się znalazł w PS2 😀 bardzo fajnie.

castor

jeszcze by mogli w jakiejś placówce takie coś zrobić: http://jbzd.pl/obr/228318/slowianskie-wrota

bekazps2

shaql się sprzedał hamerykanom

Wabciu

Nie znamy jej tak dobrze jak mitologię grecką gdyż nasze wierzenia zachowały się do naszych czasów w bardzo nikłym stopniu. Możemy wymienić kilka bóstw i nic poza tym. Nie posiadaliśmy własnego alfabetu więc mamy bardzo mało źródeł pisanych (w tym większość pochodzi od podróżników chrześcijańskich którzy nie rozumieli naszych wierzeń, spisywali więc to co widzieli razem z domysłami lub byli do nich wrogo nastawieni). Za to wiara w potwory i demony (Baba Jaga, Topielce, Południce) zachowała się do dzisiaj w lokalnym folklorze. No i jeszcze kilka legend które prawie każdy zna (przy czym nawet te chrześcijańskie zmienione w różnym stopniu mogą pochodzić od pogańskiego pierwowzoru)

denat

Możesz nawet o tym nie wiedzieć i wcale nie mieć korzeni słowiańskich a np germańskie, mongolskie, semickie czy nie wiadomo jakie. Majster i ja też. W ciągu wieków na tych ziemiach przewaliło się takie mrowie różnych hord, wojsk, wiosen ludów, wywózek, imigracji. Kto wie, może bogami naszych przodków wcale nie byli Perun, Poświst i Swarożyc a np Allah, J-we, jakiś Budda czy Latający Potwór Spagetti???