W dniu wczorajszym znacznie okrojona ekipa EverQuest 2 odpowiadała na pytania graczy związane z przyszłością tej gry.

Przede wszystkim ten rok upłynie głównie pod hasłem „wymiana bazy danych„, która to będzie podwalina wielu nowych systemów jakie mają pojawić się w grze takich jak instancje cross-serwerowe czy questy publiczne. Wymiana bazy danych pozwoli także na znaczne zmniejszenie plików związanych z postaciami graczy, gdyż na tą chwilę niektóre z nich są tak olbrzymie iz powodują wywalanie się gry przy prawie każdym zonowaniu.

Zgodnie ze słowami Holly 'Windstalker” Longdale ekipa EQ2 ma niesamowite plany związane z grą. Już w przyszłym tygodniu do gry wprowadzone zostaną rzadkie namedy z unikalnymi nagrodami za zabicie. Już niedługo gracze będą mogli wymienić zielone gemy na czerwone, a te na purpurowe. Oczywiście do gry wprowadzone zostan instancje grupowe i rajdowe, zarówno zupełnie nowe, jak i wersje „fabled” starszych instancji.

Oprócz tego skauci powinni się spodziewać zmian w autoataku, który stał się zbyt mocny i ludzie za bardzo się od niego uzależnili zamiast używać zdolności. Także na tanków czekają zmiany, w tym zlikwidowanie stancji „Reckless”, która to ma zostać połączona za stancja ofensywną.

Czy ekipa EverQuest 2 rzeczywiście da radę wprowadzić wszystkie swoje plany w życie? Czas pokaże…

 

Poprzedni artykułNadchodzi nowy pistolet Nanite Systems…
Następny artykułGracze PlanetSide 2 uspokojeni?