Ostatnia aktualizacja w PlanetSide 2 wprowadziła po raz kolejny zmiany w statystykach broni oraz zdolnościach dla jednostek MAX. Który to już raz od początku istnienia gry? Chyba straciłam rachubę.

Jednostki MAX – ich bronie i zdolności były zmieniane, balansowane i poprawiane tak wiele razy, że chyba nikt już nie pamięta jakie one były tuż po premierze gry.

Dlaczego tak się dzieje? Z bardzo prostej przyczyny – zgodnie ze słowami Higbiego, jednostek MAX nie miało być przy stracie gry ponieważ nie były właściwie zbalansowane w porównaniu do piechoty i pojazdów. Dlaczego zostały wprowadzone do gry? Bo były one w pewnym stopniu ikonami PlanetSide 1 i Higby nie mógł wyobrazić sobie PlanetSide 2 bez tych jednostek, dlatego zmusił ekipę do ich wprowadzenia.

Okazuje się, że podobnie zresztą było z Vanu Sovereignty, gdyż pierwotnie PlanetSide 2 miał mieć tylko 2 frakcje: TR i NC.

Podczas wtorkowego wywiadu udzielonego KidRiotowi z The Mittani, Higby wyraźnie powiedział iż żałuje wprowadzenia jednostek MAX do gry gdyż nie były i nie są zrównoważone w stosunku do innych klas.

Walka piechoty była zrównoważona w pewien sposób i MAX nie za bardzo do tego pasowały.

Zanim jednak Higby odszedł z ekipy PlanetSide 2 próbował naprawić jednostki MAX poprzez danie im więcej roli użytkowej, czy tez wspierającej oraz lepsze zdolności, ale do tego trzeba zmienić kod.

Łatwo dokonać zmian, trudniej podjąć decyzję, jakie zmiany mają być wprowadzone

Poprzedni artykułZmarł Leonard Nimoy… (O fenomenie Star Treka słów kilka)
Następny artykułKolejna aktualizacja w The Repopulation
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
menaximus

Ja już maxem w grze nie gram. Głównie dlatego, że odnajduję większą wszechstronność/frajdę/satysfakcję w regularnej piechocie

Żadem MAX mnie tak nie raduje jak MAX NC z shotgunami na close, plus slug na daleki:)

PLH

Zbalansowali piechotę i pojazdy BEZ MAXów? To tak jakby złożyć podwozie i karoserię samochodu i zastanawiać się nad sposobem wsadzenia foteli dopiero po tym.

Raido Lato

Prawie w ogóle maxem nie grałem, za to likwidowanie tych jednostek moim light assaultem cieszyło jak mało co.

balrogos

Czy ten gosciu po lewiej to nie jest ten ktorego Team Killowalem na Streamie z nickiem „FixTheGame”?

A maxy jak maxy bez balansu juz 2 rok.

Zbrojny

próbował balansować maxy, i dlatego maxy TR wytrzymują 4 razy mniej niż maxy innych nacji? nice try dude!. oby nigdy nie wróciła ta dęta parówa

Skrux

Your best is my worst Mr Higby! To nie vs i maxów tylko Ciebie nie powinno być od początku w Planetside 2…

Skrux

…bo miałeś i wciąż masz źle zbalansowany móżdżek Sonofahigby!!!