Gloria Victis jest bardzo ambitnym projektem tworzonym przez niezależne polskie studio Black Eye.

Prace nad grą rozpoczęły się jeszcze w 2012 roku i pomalutku posuwają się do przodu. W tej chwili Gloria Victis jest w fazie Alpha i jeśli zdecydujecie się ją wesprzeć, to za jedyne 15$ możecie uzyskać dostęp do gry.

Gloria Victis jest MMORPG osadzonym w realiach średniowiecznych i będzie można w niej dostrzec lekkie elementami fantasy, głównie oparte na wierzeniach z tamtego okresu. Ogólnie jednak gra ta kładzie bardzo duży nacisk na realizm średniowiecza, a do tego developerzy planują w pełni odzwierciedlić makabryczność i brutalność tamtego okresu.

Ważnym elementem z pewnością jest walka. Dostępny arsenał uzbrojenia obejmuje wiele typowych dla średniowiecza broni w tym miecze, topory, łuki, kusze, itd. Zgodnie z zapowiedzią twórców o wyniku walki zadecydują nie wciskane na oślep klawisze, a umiejętności gracza. System non-target sprawia, że gracze muszą uderzyć bronią we właściwą stronę, inaczej cios trafi w powietrze, a do tego aby trafić, muszą wyprowadzać ciosy wtedy, kiedy przeciwnik opuszcza gardę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wytrzymałość – no bo kto to widział wojownika, który może walczyć kilka godzin bez przerwy?

 

By zwyciężać, armia potrzebuje broni i pancerzy, zamków i machin wojennych. By przetrwać, naród potrzebuje rolników, drwali i cieśli.

Ekipa Black Eye położyła duży nacisk na ekonomię świata Gloria Victis i funkcje pozwalające na formowanie się społeczności w grze. System craftingu obejmuje 10 różnych rzemiosł, w oparciu o które gracze mogą wytwarzać rozmaite przedmioty.

Oprócz tego w olbrzymich krainach Glorii Victis występować będą pory roku oraz czynniki pogodowe mające wpływ na rozgrywkę.

Muszę powiedzieć, że o ile nie jestem fanką tego typu gier, to Gloria Victis zapowiada się bardzo ciekawie. Należy jednak pamiętać, że jest to gra jak na razie w fazie Alpha i wiele rzeczy może się jeszcze zmienić.

 

 

Poprzedni artykuł100 dni otwartej bety Black Desert w Korei
Następny artykułZapomnijmy o naprawieniu niektórych błędów
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wabciu

Zastanawiam się nad wykupieniem EA ale zaczekam aż zobaczę więcej filmików z gry.

HideoPL

No proszę, nie słyszałem o niej. Polska produkcja, więc tym bardziej warto zerkać.

Raido Lato

Czekam na tą grę i czekam, Surowe średniowiecze, swojski klimat, system walki typu Mount&Blade, ciupanie drzew. otwarty świat pvp. Normalnie coś dla mnie.
Jeszcze Enidust (również rodzimej produkcji) może mi przypaść do gustu.

Raido Lato

Znieśli NDA więc powinno się pojawiać coraz więcej filmików.

Owghard

to tez https://www.facebook.com/oorgame?ref=hl rodzima produkcja od stycznia jest alfa

lamora

Kiedyś ich nawet dotowałem ale nigdy nie udało mi się zalogować do gry. Login i hasło działa, zobaczymy czy tym razem mnie wpuści.

lamora

mogę grać, jupiii 🙂

PolicMajster

Oni pogłupieli z tymi Early Access. Jeszcze trochę i zupełnie nie będzie na rynku gotowych tytułów. Wszyscy będą grali w wersje beta, a twórcy nie będą mieli motywacji aby dany tytuł wypuścić w wersji finalnej.

PLH

GV ma system jakiegoś bardziej rozwiniętego craftowania i surviwalu?

sH4maN

GV to obietnice bez pokrycia odpuscilem sobie ta gre sledze ja od 2 lat i nic sie nie dzieje glupi flow z ktorego nic nie bd kinia odpusc sobie ta gre bo szkoda czasu chyba ze chcesz co miesiac nowe screeny z gry pokazywac nic wiecej

Ostupam

Moim zdaniem dzieje się sporo ostatnio kilka patchy w miesiącu w dodatku przenosiny na unity 5, ekipa nie próżnuje.

warrpirek

Wczesniej prace bradziej trwały w wewnątrz i na zewnątrz nie było tego widać. Co konkretniej? wszystkiego nie wiem, ale na pewno silnik nie pozwalał na stworzenie otwartego swiata bez instancji i uzywania duzej jakości tekstur, musieli to sami napisać i w miare zoptymalizować. Dodatkowo praca klient-serwer, synchronizacja itp ktore musiały być zrobione bo przy starciu wiecej niz 6ciu graczy zaczynały sie kosmiczne laggi. Ale to juz za nami. Obecnie trwają prace ktore zobaczycie z zewnątrz. Co do informacji to niestety jest to dośc mały team i nie maja czasu, kosztem udzielania informacji opozni się inny element.