Gloria Victis jest bardzo ambitnym projektem tworzonym przez niezależne polskie studio Black Eye.

Prace nad grą rozpoczęły się jeszcze w 2012 roku i pomalutku posuwają się do przodu. W tej chwili Gloria Victis jest w fazie Alpha i jeśli zdecydujecie się ją wesprzeć, to za jedyne 15$ możecie uzyskać dostęp do gry.

Gloria Victis jest MMORPG osadzonym w realiach średniowiecznych i będzie można w niej dostrzec lekkie elementami fantasy, głównie oparte na wierzeniach z tamtego okresu. Ogólnie jednak gra ta kładzie bardzo duży nacisk na realizm średniowiecza, a do tego developerzy planują w pełni odzwierciedlić makabryczność i brutalność tamtego okresu.

Ważnym elementem z pewnością jest walka. Dostępny arsenał uzbrojenia obejmuje wiele typowych dla średniowiecza broni w tym miecze, topory, łuki, kusze, itd. Zgodnie z zapowiedzią twórców o wyniku walki zadecydują nie wciskane na oślep klawisze, a umiejętności gracza. System non-target sprawia, że gracze muszą uderzyć bronią we właściwą stronę, inaczej cios trafi w powietrze, a do tego aby trafić, muszą wyprowadzać ciosy wtedy, kiedy przeciwnik opuszcza gardę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wytrzymałość – no bo kto to widział wojownika, który może walczyć kilka godzin bez przerwy?

 

By zwyciężać, armia potrzebuje broni i pancerzy, zamków i machin wojennych. By przetrwać, naród potrzebuje rolników, drwali i cieśli.

Ekipa Black Eye położyła duży nacisk na ekonomię świata Gloria Victis i funkcje pozwalające na formowanie się społeczności w grze. System craftingu obejmuje 10 różnych rzemiosł, w oparciu o które gracze mogą wytwarzać rozmaite przedmioty.

Oprócz tego w olbrzymich krainach Glorii Victis występować będą pory roku oraz czynniki pogodowe mające wpływ na rozgrywkę.

Muszę powiedzieć, że o ile nie jestem fanką tego typu gier, to Gloria Victis zapowiada się bardzo ciekawie. Należy jednak pamiętać, że jest to gra jak na razie w fazie Alpha i wiele rzeczy może się jeszcze zmienić.

 

 

18 KOMENTARZE

 1. Czekam na tą grę i czekam, Surowe średniowiecze, swojski klimat, system walki typu Mount&Blade, ciupanie drzew. otwarty świat pvp. Normalnie coś dla mnie.
  Jeszcze Enidust (również rodzimej produkcji) może mi przypaść do gustu.

 2. Oni pogłupieli z tymi Early Access. Jeszcze trochę i zupełnie nie będzie na rynku gotowych tytułów. Wszyscy będą grali w wersje beta, a twórcy nie będą mieli motywacji aby dany tytuł wypuścić w wersji finalnej.

  • survival – chyba nie sadze, chociaz z tego co wiem przeciwnicy, nawet NPC, umieją współpracować w grupie wiec nie jest warto atakować więcej jak jednego… O pvp nic nie wiem poza tym, że w planach są zamki i podbijanie terenów.
   W tej chwili jest 10 klas crafterskich – linka masz we wpisie 😉

 3. GV to obietnice bez pokrycia odpuscilem sobie ta gre sledze ja od 2 lat i nic sie nie dzieje glupi flow z ktorego nic nie bd kinia odpusc sobie ta gre bo szkoda czasu chyba ze chcesz co miesiac nowe screeny z gry pokazywac nic wiecej

 4. Wczesniej prace bradziej trwały w wewnątrz i na zewnątrz nie było tego widać. Co konkretniej? wszystkiego nie wiem, ale na pewno silnik nie pozwalał na stworzenie otwartego swiata bez instancji i uzywania duzej jakości tekstur, musieli to sami napisać i w miare zoptymalizować. Dodatkowo praca klient-serwer, synchronizacja itp ktore musiały być zrobione bo przy starciu wiecej niz 6ciu graczy zaczynały sie kosmiczne laggi. Ale to juz za nami. Obecnie trwają prace ktore zobaczycie z zewnątrz. Co do informacji to niestety jest to dośc mały team i nie maja czasu, kosztem udzielania informacji opozni się inny element.

Comments are closed.