Osoby grające w H1Z1 z pewnością wiedzą o popularnym trybie gry w którym mogą wziąć udział – Battle Royale, czyli ograniczona czasowo walka o przetrwanie.

Już w trakcie zakupu wczesnego dostępu do gry było wiadomo, że gracze będą mieli dostęp do alternatywnych trybów gry, za który to dostęp trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Z racji tego jednak, że gra jest w fazie Alpha i sam tryb Battle Royal doświadcza wielu problemów, wliczając w to olbrzymią liczbę oszustów, dostęp do tego trybu był bezpłatny. No cóż, wygląda na to, że pomimo iż gra nadal jest w fazie Alpha, darmowy dostęp do Battle Royal może się niedługo skończyć…

W dniu wczorajszym John Smedley, prezydent DBG, ogłosił na Twitterze, że wprowadzona zostanie miesięczna przepustka uprawniająca do dostępu na serwery Battle Royale. Chwilę później Adam Clegg zamieścił na Reddicie długie wytjaśnienie, jakich zmian mogą spodziewać się gracze jeśli chodzi o ten tryb gry.

Zgodnie z jego słowami ekipa DBG słyszała opnie graczy w związku z biletami na Battle Royale i preferencji miesięcznej opłaty. W związku z tym zdecydowano się na wprowadzenie 30-dniowej przepustki na Battle Royale w wysokości 6.99$, która to ma zostać uruchomiona w przeciągu kilku następnych dni. Pojedyncze bilety na tryb BR nie znikną z gry całkowicie i nadal będzie szansa aby je znaleźć na „zwykłych” serwerach H1Z1.

Wraz z opłatą, do gry wprowadzone zostaną nowe nagrody, które gracze będą mogli wygrać w Battle Royale.

Kiedy uruchomimy konieczność posiadania biletu lub przepustki aby móc dołączyć do Battle Royale, zmienimy także nagrody dodając nowe przedmioty do wyglądu. Wprowadzimy do gry 2 nowe unikalne przedmioty, w których znajdzie się 23 nowych skórek do wyglądu – te przedmioty to nowa paczka Battle Royale – Elite Crate, oraz nowa wersja Mystery Bag.

Obecnie aby dostać wersję Elite paczki należy wygrać Battle Royale. To jednak ma zostać zmienione wraz z upływem czasu i paczka ta będzie przyznawana osobom, które regularnie graja w BR. Paczka ta ma 13 skórek, w tym jedne bardzo rzadki przedmiot.

Dotychczasowa paczka Mystery Bag była bardzo łatwo dostępna i gracze z pewnością mają co najmniej po kilka przedmiotów, jakie z niej wypadały.  Nowa wersja Mystery Bag ma 10 unikalnych skórek do wyglądu i musi być teraz być właściwie zarobiona, oznacza to, że nie dostana jej wszyscy biorący udział w Battle Royale, ale tylko te osoby, które przeżyją najdłużej.

Adam Clegg zamieścił w swoim liście także sposób w jaki będą nagradzane osoby biorące udział w Battle Royale:

 • I miejsce
  • 1x unikalna koszulka Red Battle Royale,
  • 1x Elite Bag,
  • 1x Mystery Bag 2.0,
  • 1x bilet na zrzut samolotowy,
  • 1x bilet na tryb specjalny gry (BR)
 • II miejsce:
  • 1x Elite Bag,
  • 1x Mystery Bag 2.0,
  • 1x bilet na zrzut samolotowy
 • III miejsce:
  • 1x Elite Bag,
  • 1X Mystery Bag 2.0
 • miejsca od IV do X:
  • 1x Mystery Bag 2.0

Zgodnie z jego słowami to nie koniec prac nad serwerami Battle Royale:

W przyszłości mamy w planach uruchomić specjalne sezony Battle Royale (na przykład: Punk, Apokalipsa, Militarny, Biznes), które będą działały przez 3-4 miesiące i nagrody będą zgodne z tematyka sezonu. Będziemy wprowadzać nowe paczki, torby Elite i Mystery dla każdego sezonu.

Mamy także zamiar zmienić wygląd koszulki jaką dostają osoby wygrywające Battle Royale, na taką na której widać ilość dotychczasowych wygranych. Osoby, które wygrają Battle Royale po raz pierwszy dostaną w nagrodę tą koszulkę, i potem za każdym razem gdy ponownie wygraja Battle Royale liczba na koszulce zwiększy się o 1 pokazując całkowita ilość wygranych.

Pracujemy także nad tablicami wyników w grze, które pokazywać będą dzienne oraz miesięczne ilości zabójstw i wygranych. Na koniec okresu, osoby znajdujące się na szczycie listy dostaną unikalne nagrody kosmetyczne.

Dodatkowo pracujemy nad serwerami Battle Royale tylko o widoku z 1-ej osoby , a dodatkowo będziemy mieć serwery Team Battle Royale, gdzie grupy będą mogły być złożone z 2 do 5 osób.

No dobrze, to wszystko co napisał Adam Clegg nie jest takie straszne, więc dlaczego społeczność H1Z1 czuje się oszukana? Chodzi głównie o to, że:

 • gra jest ciągle w fazie Alpha;
 • dostęp do Battle Royale miał być darmowy przez cały okres Alpha;
 • zgodnie z zapowiedziami bilety na serwery eventowe miały być nagrodami dla około 30% osób z najlepszym wynikiem, a w nowej wersji dostaje je tylko osoba zwycięska;
 • nagrody przyznawane są tylko pierwszym 10 osobom, co oznacza, że pozostałe 140 osób nic nie dostaje;
 • w pierwszej minucie meczu ginie około 50% graczy, co daje bardzo kiepską inwestycję;
 • w Battle Royale gra olbrzymia oszustów;
 • Battle Royal ma nadal mnóstwo błędów – niektóre z nich uniemożliwiają wzięcie udziału w rozgrywce;
 • i po raz kolejny – gra jest w fazie Alpha więc trzeba mieć odwagę, aby na tym etapie ogłosić subskrypcję, bo właśnie tak rozumiana jest przez graczy 30-dniowa przepustka do Battle Royale.

No cóż, gniew graczy spowodował, iż ekipa H1Z1 wstrzymuje się z ostateczna decyzją, którą to ogłosi dzisiaj wieczorem.

Poprzedni artykułZdjęcie dnia: Czas na misje tygodniowe
Następny artykułPytanie: Czy gracie w kilka MMO w tym samym czasie?
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lowell

Mi chwilowo przeszedł zapał do gry w H1Z1. Zresztą o spadku zainteresowania grą świadczą statystyki ze Steama. Za mało się dzieje, nowości jak na lekarstwo. RoadMap już wyszedł czy nie? To co/ile wprowadzili przez trzy miesiące od premiery EA pozostawię bez komentarza. Dalej uważam, że ta gra ma potencjał i może stać się tytułem do regularnej gry ale będzie pewnie jak zwykle…

RachitynowyJoe

cieszę się, że nie zakupiłem early access. Mocno się zastanawiałem i decyzja była mocno losowa ale i tak się cieszę 😀