Lutowe czystki w DayBreak dość mocno uderzyły w ekipę EverQuest, włączając w to EQ Next, nad którym trwają prace od (chyba) 6 już lat.

Jedną z osób, która została zwolniona w ówczesnym czasie był Steve „Moorgard” Danuser, główny projektant treści w EQNext, czyli osoba odpowiedzialna za Lore tej gry.

vang_danuser

No cóż, po kilku miesiącach bezrobocia, Moorgard znalazł pracę w World of Warcraft jako Starszy Projektant. Na swoim blogu chwali on Blizzard za wysoki standard swoich gier oraz wymienia poszczególne etapy jakie przeszedł pracując nad grami MMO. Moorgard zaczynał jako Community Manager dla EverQuest, po czym pracował jako Dyrektor Kreatywny i Starszy projektant w Kongdom of Amalur: Reconing. W kolejnym podejściu w SOE odpowiadał za ostatnie prace nad Vanguard, zanim SOE podjęło ostateczną decyzję o zamknięciu tej gry.

Zawsze uważałam go za jednego z najbardziej kreatywnych członków zespołu EverQuest Next, więc tym bardziej mi szkoda, że ktoś tam na górze podjął taka niefortunną decyzję. No cóż, Steve Danuser ma mnóstwo doświadczenia, orginalnych pomysłów i jestem przekonana, że gracze World of Warcraft go pokochają, o ile tylko Blizzard pozwoli mu na wprowadzenie swoich pomysłów do tej gry.