Po dwóch dniach od premiery wczesnego dostępu do ARK: Survival Evolved, ekipa tej gry odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania.

Okazuje się, że w ciągu 12 godzin od premiery sprzedano ponad 100.000 kopii gry, co oznacza, że gra ta przyciągnęła uwagę większej ilości graczy niż się spodziewano.

Już niedługo ekipa ARK zaprezentuje graczom narzędzia do tworzenia modów oraz przykładową zmodyfikowana mapę nazwaną „Drapieżny zachwyt” (Raptor rapture).

Mimo, że gracze mają dostęp do gry od niespełna dwóch dni, to ekipa szykuje już kolejne aktualizacje, które wprowadzać mają kolejne nowości, włączając w to:

  • malowanie znaków,
  • ulepszony system chorób oraz pogody,
  • dodatkową jaskinię – Cave of the Hunter (na ta chwilę w grze jest 6 jaskini oraz 12 jaskini podwodnych);
  • nowe stworzenia, włączając w to przedstawionego poniżej kolczastego jaszczura – Spinozaura, który jest szybszy w wodzie niz T-Rex, a więc może stać się doskonałym mountem.

ARK_dziennik_24

Oczywiście ekipa ARK cały czas pracuje nad poprawieniem istniejących błędów, a w najbliższych tygodni główne prace będą skupione wokół optymalizacji gry. Duża nadzieja jest także pokładana w DX12, który będzie wspierany przez tą grę i który ma poprawić wydajność o kolejne 20-30%.

Ekipa ARK, do komunikacji z graczami, używa głównie forum dostępnego na platformie Steam i tam właśnie zamieszczane będą notatki z wszystkich hotfixów oraz aktualizacji gry. Wygląda tez na to, ze już dodane zostały także serwery europejskie, co z pewnością ucieszy wielu graczy 😉

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, czy będzie można założyć jakieś pancerze na wierzchowce. Np. metalową szczękę dla mięsożerców, albo wieżę strzelniczą dla dużych bestii

  2. Gierka całkiem fajna (jako całość). Niestety jest jedno ALE – póki co wymagania co do sprzętu są zabójcze. Mimo, że utylizacja GPU dochodzi do 90% to niestety CPU prawie nic nie robi. Zobaczymy co devsi z tym zrobią.

Comments are closed.