Jeszcze w tym miesiącu nastąpi oficjalna premiera Black Desert w Korei.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, tak jak wcześniej planowano, wszystkie serwery zostaną połączone w jeden wielki mega-serwer z kilkoma kanałami na czat.

Steparu, jeden z graczy Black Desert, który opisuje ta gre od poczatku zamkniętych beta testów, podsumowuje w swoim ostatnim poście swoje doświadczenia z ta grą. Okazuje się, że po roku gry nastąpiło wiele zmian, które według niego nie do końca są pozytywne.

Balans klas jest okropny, niektóre klasy sa bardzo słabe, podczas gdy inne nie do pobicia. System ulepszania sprzętu stał się pay-to-win, ponieważ teraz sprzęt do wyglądu zakupiony ze sklepu można rozbić na specjalne tkeny dające bonusy do ulepszenia. Nie ma żadnej zawartości PvE, wszystko co robię to loguję się aby wziąc udział w otwartym PvP, wojnach gildijnych, oblężeniach i wojnie. Gracze ni mogą zabijac innych graczy poniżej poziomu 50, nawet jeśli mają wypowiedziana wojnę danej gildii. Zabijanie graczy (PK) w PvP tez praktycznie nie istnieje z powodu potężnych kar. Każda aktualizacja coś psuje.

Właśnie podniesiono poziom do 60 […] ale nie dodano żadnych nowych przeciwników NPC.