Któż z nas nie zna Civ Online stworzonego przez Sida Meiera? Ile godzin spędziliście w tej grze?

Jeśli ją lubicie, to jest duże prawdopodobieństwo, że może się Wam spodobać nowa wersja tej gry, która jest tworzona przez XL Games – tą sama firmę, która stworzyła ArcheAge.

Czym się będzie różnić ta wersja od tych w które dotychczas graliście? Gra ta opierać się będzie na systemie sesji, która zakończy się odniesieniem zwycięstwa przez jedno Imperium. Zwycięstwo to można będzie odnieść poprzez osiągniecie jednego z poniższych:

  • Zwycięstwo Okupacyjne – zdobycie zdecydowanej większości terytorium;
  • Zwycięstwo Kulturalne – zbudowanie odpowiedniej ilości budynków związanych z kulturą, czyli cuda, teatry i inne;
  • Zwycięstwo Naukowe – wysłanie rakiety w kosmos, co uzależnione jest od ilości i szybkości badań nad rozwojem imperium.

Dodatkowo gracze nie będą tutaj władcami, ale prostymi obywatelami wspomagającymi imperium jakie wybraliście poprzez wybór różnorakich profesji. Owszem, co będą mogli zostać wybrani na dowódców, ale nawet oni będą mogli być zmienieni, jeśli graczom nie spodoba się ich zarządzanie.

W przeciwieństwie do dotychczasowych wersji Civilization,  budynek nie powstaje „samodzielnie”, ale to gracze będą musieli dostarczyć materiał, a potem go wybudować. Czas budowy uzależniony jest od wielkości budynku oraz ilości graczy, którzy go budują.

 

Ale gra ta to nie tylko PvE i budowanie. Gra ta jest głównie nastawiona na PvP, a do tego pojedyncza sesja rozciąga się przez wiele er. Oznacza to mnóstwo urozmaicenia i możliwości zaczynając od słoni, prostych maszyn oblężniczych, koni, czołgów zaprojektowanych przez Leonadro DaVinci, aż do czasów współczesnych gdzie mam samoloty, statki, a nawet bomby atomowe…

Zakończenie sesji nie oznacza utratę postaci, ale po prostu rozpoczęcie gry od nowa i możliwość wyboru nowego imperium.

14 lipca rusza ostatnie faza zamkniętych beta testów w Korei, więc z pewnością dowiemy się o tej grze nieco więcej. Na tą chwilę nie wiadomo jednak czy i kto będzie wydawcą tej gry na Zachodzie.

 

Zainteresowani? 😀

 

Poprzedni artykułNegatywne nastawienie? Niemożliwe…
Następny artykułZdjęcia tygodnia, czyli do jakich gier zajrzałam
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
kapitan_laweta

Wow! Szkoda tylko, ze tytul powstaje w kr