W dniu wczorajszym studio Webzen ogłosiło, że już niedługo, bo 3 listopada, ruszą beta testy azjatyckiego MMORPG ASTA – The War of Fears and Winds.

Dostęp do tych beta testów nie będzie ograniczony i każda osoba posiadająca konto Webzen będzie mogła spróbować swoich sił w tej grze. Testy te mają potrwać około miesiąca, co zapewni graczom wgląd we wszystkie funkcje dostępne w grze, a twórcom pozwoli przetestować wydajność serwerów. Po zakończeniu tych beta testów wszystkie postacie zostaną skasowane. W momencie gdy rozpoczną się otwarte beta testy zapowiedziane na początek 2016 roku, gracze biorący udział w listopadowych testach otrzymają upominki od Webzen.

Jak widać z załączonego zwiastuna, ASTA swoim stylem graficznym przypomina nieco World of Warcraft, czy też WildStar. Zgodnie z zapewnieniami twórców jest to gra z dużą dbałością o szczegóły, a do tego pozwalająca graczom na swobodę i personalizację swoich postaci poprzez dostęp do konfigurowalnych atrybutów oraz drzewek zdolności. Oprócz tego unikalny system Boskich Dusz oraz jubilerstwo pozwolą na dodatkowe rozbudowywanie postaci, poprzez wybór specjalizacji.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, ASTA oferuje graczom wiele treści, a w tym:

  • świat inspirowany azjatycką mitologią oraz legendami,
  • mnóstwo questów,
  • funkcja LFG i LFR (Looking for group/ looking for raid),
  • areny PvP oraz wojny gildiowe,
  • duże możliwości w trakcie tworzenia postaci,
  • rozbudowany system rzemiosła.

Jeśli jesteście zainteresowani tą grą i chcielibyście wziąć udział w beta testach, to zarejestrujcie się na oficjalnej stronie gry.

Poniżej zamieszczam filmik prezentujący rozgrywkę początkową w tej grze w trakcie koreańskich zamkniętych beta testów.