Pierwszą konferencję na targach E3 w los Angeles mamy już za sobą. Na pierwszy ogień poszło Electronic Arts i powiem Wam uczciwie, że lekko się rozczarowałam. Taka jakby nudnawa była.

Zresztą patrząc na reakcje publiczności będącej w sali konferencyjnej, to chyba nawet organizatorzy byli zawiedzeni brakiem większego entuzjazmu. No cóż, po ostatnich niepowodzeniach związanych z Mass Effect: Andromeda i Star Wars: Battlefront II, może po prostu nie za bardzo mieli co pokazać.

Czas na moje podsumowanie tejże konferencji, więc zacznijmy od tematów, które mnie zainteresowały.

Na pierwszy ogień Anthem, czyli połączenie gry akcji i RPG, singleplayer i multiplayer – czyli taki misz-masz.

Podczas pokazu zaprezentowano najnowszy zwiastun tej gry, a także materiał prezentujący rozgrywkę. Prócz tego osoby obecne na scenie, odpowiadały na pytania fanów.

Akcja gry dziać się będzie na tajemniczej planecie, nie do końca ukończonej przez bóstwa, które z nieznanych przyczyn tego zaprzestały. Fabuła związana będzie właśnie z tą historią, a także narzędziami pozostawionymi na planecie przez bogów.

Do dyspozycji graczy oddane zostaną cztery kombinezony – Javeliny, a każdy z nich oferować będzie inne umiejętności i właściwości: Ranger (wszechstronny), Colossus (silny), Interceptor (zabójczy), Storm (szybki).  Można powiedzieć, że to taki system klasowy, z tym że będzie je można dowolnie zmieniać, ale tylko będąc w swojej bazie – podczas misji nie będzie to możliwe.

Anthem ma być połączeniem gry singleplayer i multiplayer. Większość misji stworzona została z myślą o rozgrywce drużynowej, chociaż będzie je można także ukończyć samodzielnie, ale będzie to nieco większe wyzwanie. Baza do której wracać będzie gracz to teren typowo singleplayer, gdzie występujące tam postacie NPC, jak i interakcje z nimi, uzależnione będą od postępów w fabule oraz wyborów gracza.

Ponadto ekipa Anthem potwierdziła, iż w grze tej nie będzie żadnych lootboxów, czyli skrzyń z losowymi nagrodami. Jedyne mikrotransakcje jakie się w niej znajdą, związane będą z przedmiotami kosmetycznymi.

Pełna prezentacja Anthem na E3 poniżej:

Ogłoszono także datę premiery Anthem: 22 luty 2019 rok. A jeśli nie możecie się doczekać, to tytuł ten można już zakupić w przedsprzedaży. Wersja podstawowa kosztuje 239PLN, a rozszerzona – zawierająca skórki na egzoszkielety i broń, 299PLN. Zamawiając Anthem już teraz, otrzymujecie dostęp do wersji demo!

Jeśli jednak uważacie, że jest to zbyt wysoka cena, to może zainteresuje Was nowa subskrypcja Electronic Arts, która to zadebiutować ma jeszcze latem: Origin Access Premier.

Jak z pewnością dobrze wiecie, dotychczasowa subskrypcja Origin Access, daje Wam dostęp do kilkudziesięciu produkcji znajdujących się na tej platformie. Za 15PLN na miesiąc można zagrać w takie tytuły Titanfall 2, Mass Effect: Andromeda, Star Wars: Battlefront i wiele innych. Jeśli brzmi to interesująco, to możecie skorzystać w tej chwili z darmowego 7-dniowego triala, lub też zakupić roczną subskrypcję za jedyne 79PLN.

Już niedługo, Electronic Arts wprowadzi ulepszoną wersje tej usługi – Origin Access Premier, która to da dostęp do ponad 100 produkcji tworzonych przez tą firmę, jak i jej partnerów. Ale to nie wszystko. Subskrypcja ta dawać będzie dostęp także do gier premierowych, takich jak chociażby Anthem, FIFA 19, Battlefield V i wiele innych, jakie pojawią się w przyszłości.

Na razie ni ogłoszono polskiej ceny Origin Access Premier, ale w Stanach ta przyjemność ma kosztować 15$ na miesiąc lub też 100$ na rok.

Z innych rzeczy wartych wzmianki.

Respawn Entertainment, twórcy serii TitanFall, ujawnili iż pracują nad nową gra osadzoną w uniwersum Star Wars – Jedi: Fallen Order. Akcja gry rozgrywać się będzie w czasie pomiędzy odcinkami III i IV, to znaczy wtedy, kiedy trwa zaciekłe polowanie na wszystkich Jedi.

Niestety, niewiele o niej obecnie wiadomo poza tym, że gra ta ma mieć otwarty wielki świat i jej premiera zapowiedziana została na grudzień 2019.

Kolejne rozszerzenie do Star Wars Battlefront II zadebiutuje latem i skupiać się będzie na wojnie klonów. W grze pojawi się Anakin Skywalker, hrabia Dooku, czy też Obi Wan Kenobi i Generał Grievous. Graczom udostępniona zostanie także olbrzymia planeta Geonosis, walki myśliwców i nowe funkcje społecznościowe.

Zaprezentowano także nowy zwiastun Battlefield V oraz zapowiedziano, iż trwają prace nad trybem Battle Royale dla tej gry. Tryb ten nie zostanie udostępniony graczom w dniu premiery (19 października), ale zadebiutuje dopiero jakiś czas po premierze – oczywiście w formie darmowej aktualizacji.

 

Na wiadomość o trybie Battle Royale w Battlefield V zareagował także Brendan „PlayerUnknown” Greene, twórca PUBG. I gracze go nie oszczędzili

Sea od Solitude to mroczna opowieść o dziewczynie, która z powodu doskwierającej jej samotności, zmieniła się w potwora. Zadaniem graczy, będzie uporanie się z jej emocjami i ustawienie ich w takich sposób, aby z powrotem zamieniła się w człowieka.

Oprócz tego zaprezentowaną kolejna odsłonę przygodówki Unravel 2. Tym razem do gry wprowadzono drugiego bohatera, a to oznacza iż jest to tytuł do rozgrywek w kooperacji.

Co ciekawe, premiera Unravel 2 nastąpiła od razu po zakończeniu prezentacji.

I to by było na tyle.

Co sądzicie o tych zapowiedziach?

ŹRÓDŁOElectronic Arts
Poprzedni artykułPonad milion graczy zagrało już w Dauntless!
Następny artykułNowy system Shields i legendarne misje w The Division
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Szymański

Trochę biedna ta konferencja. Dobrze, że chociaż pokazano więcej gameplaya do BF V więc jest nadzieję, że gra nie będzie tak tragiczna jak jej pierwszy trailer. Cieszy też zapowiedź trybu battleroyale.

Rafał Dudek

Anthem zapowiada się ciekawie, co mnie martw to ME: Andromeda też zapowiadał się ciekawie a wyszło jak wyszło. Pozostaje czekać 🙂 Natomiast abonament premier świetna sprawa, jednak dla statystycznego polaka te 100 dolców jednorazowo to i tak spora kwota.

PolicMajster

Powiedziałbym, że ludzie tak „średnio” zareagowali na battle royale w Battlefield V.

PolicMajster

Ja osobiście liczę na Star Wars od Respawn. Jeżeli zrobią coś na modłę Jedi Knight z otwartym/półotwartym światem i z dobrymi walkami na miecze świetlne- będzie hit.