Fortnite, kolejna gra studia Epic Games, zapowiedziana została jeszcze w 2011 roku, ale od tego czasu nie mówiło się o niej zbyt wiele. I to może się już niedługo zmienić.

Zgodnie z założeniem twórców gry, Fortnite ma być kooperacyjną grą akcji, która tworzona jest przez to studio z lekkim przymrużeniem oka. Tak naprawdę gra ta w zabawny sposób łączy w sobie survival, możliwość budowania, strategię oraz drużynową strzelankę.

Główny nacisk położony został na współpracę miedzy graczami, ale fabuła singleplayer też stanowi istotny element gry. Nasza postać trafia do dziwnego świata, gdzie zadaniem gracza jest uruchomienie pewnego tajemniczego urządzenia. Jest tylko jedno „ale” – w momencie aktywacji tego urządzenia, świat ten zostaje zaatakowany przez hordy zombie z kosmosu. Zadaniem graczy jest zebranie surowców, wybudowanie fortu naszpikowanego pułapkami oraz obrona tego urządzenia przez określony czas, tak aby najeźdźcy nie mogli go zniszczyć.

fortnite-monster

Do dyspozycji graczy są podstawowe surowce takie jak kamień, drewno i żelazo, ale i tak dzięki nim można spokojnie przygotować się na odparcie ataku. Zwiedzając przyległe tereny można znaleźć nowe bronie czy tez plany pozwalające na skonstruowanie bardziej zaawansowanego systemu obrony. Ciekawe jest to, że gracze są w stanie zniszczyć każdy element otoczenia, który wystaje ponad ziemię. Dodatkowo można samodzielnie zaprojektować wygląd swojego fortu, gdzie jego najważniejszym elementem będą z pewnością liczne pułapki takie jak kolce, miny, chmury trującego gazy, czy nawet działa obronne.

Jeśli myślicie, że obudowanie fortu pułapkami i karabinami maszynowymi sprawi, że gra stanie się łatwa, to się mylicie. Fortnite jest stworzony w taki sposób, że gra dopasowuje przeciwników NPC do poziomu oraz ilości umocnień.

Na ten moment trwają zamknięte alpha testy, gdzie gracze mają do wyboru kilka klas postaci:

  • konstruktor, który szybciej buduje i zuzywa mniej surowców;
  • ninja walczy mieczem;
  • outlander rozsatwia różnego rodzaju zaawansowane pułapki;
  • i żołnierz który jest specjalistą od broni palnej.

Obecnie gra oferuje jedynie rozgrywkę w trybie PvE, ale w przyszłości planowane jest wprowadzenie także trybu PvP.

Gra Fornite dostępna będzie za darmo, a jej premiera najprawdopodobniej odbędzie się w 2016 roku. Juz teraz możecie zapisac się do Alpha testów tej gry, które jednak chronione są klauzulą NDA, co oznacza, że nie możecie dyskutować, ani pokazywać swojej rozgrywki innym osobom.

Ja powiem tylko jedno – zapiszcie się do Alpha testów, bo naprawdę warto. Oczywiście pod warunkiem, że sie dostaniecie 🙂

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil118

„Nasz postać trafia do dziwnego świata, które w momencie aktywacji specjalnego urządzenia, nawiedzany przez hordy zombie z kosmosu.” Eee.., To zdanie… „które” jakie „które”? które jest zaimkiem do liczby mnogiej, przez co nie wiadomo, czy świat jest nawiedzany w chwili aktywacji urządzenia, czy postać w chwili aktywacji urządzenia przenosi się do świata nawiedzanego przez kosmitów, natomiast słowo „nawiedzany” zdaje się, że powinno być częścią orzeczenia imiennego „jest nawiedzany”.

Gusjon

Jak ja nie cierpię zabawnych gier.