Jedna z najpopularniejszych gier na świecie – Fortnite, doczekała się kolejnej mega aktualizacji. Dzisiaj startuje Sezon 9 w trybie Battle Royale, a wraz z nim pojawią się nowe lokacje, broń oraz środki transportu.

Nowości zawitają także do trybu PvE – Ratowanie Świata, gdzie gracze będą mogli zakupić oraz zdobyć nowych bohaterów, wziąć udział w Grach Wojennych oraz zapoznać się z nowymi misjami: Historie nie z tego świata.

Erupcja wulkanu na zawsze zmieniła kilka dobrze znanych miejscówek w trybie Battle Royale i z popiołów wyłoniły się nowe lokacje. Gracze mogą odkryć nowe neonowe atrakcje, takie jak chociażby Neo-Wykrzywione miasto, w którym znajdą Bananowe Stoisko Skórka czy też Kurzą Knajpę. Nowe środki transportu: strumień powietrzny i dmuchawy, umożliwiają szybkie przemieszczanie lub skakanie z budynku na budynek! Prócz tego do dyspozycji graczy oddano nową strzelbę bojową oraz Fortbajty, specjalne czipy komputerowe odblokowujące nagrody w sezonie 9 (TYLKO dzisiaj do zebrania będzie ich 18!).

Sezon 9 to także czas pożegnań. Z rozgrywki usunięto zostało dzisiaj kilka przedmiotów: czepiaki, zakopany skarb, strzelba pompka, pułapka z zatrutymi strzałkami, rewolwer z lunetą, karabin szturmowy z tłumikiem, termiczny karabin szturmowy oraz balony.

Nowy sezon to także nowy karnet bojowy. Na fanów Fortnite Battle Royale czeka ponad 100 wyjątkowych nagród do zgarnięcia – nadal za 950 V-dolców. W tym sezonie przy zakupie karnetu bojowego natychmiast otrzymuje się progresywne stroje K0guta i Roxi. Awansując karnet na kolejne stopnie do zdobycia są nowe nagrody, na przykład podwójne kilofy, robo-kicia, zabawka latający dysk i nie tylko! 100 stopień karnetu nagradza sprawdzonym w ogniu walki strojem progresywnym: Mściciel.

Jeśli chodzi o tryb Ratowanie Świata to Lok twierdzi, że spotkał stworzenie, jakiego baza dotąd nie widziała. Gracze mogą dołączyć do Ray i ekipy w nowym wątku fabularnym „Historie nie z tego świata”, poznać tajemniczego gościa i zdobyć nowych bohaterów okolicznościowych.

Prócz tego osoby lubiące wyzwania mogą sprawdzić umiejętności oraz wytrzymałość swojej bazy w nowych Grach Wojennych. Na starcie sezonu do dyspozycji oddano cztery scenariusze: Rozrzuceni (trąba powietrzna), Gorące punkty (szczeliny wulkaniczne), Odmowa (szczeliny wysysające zdrowie i energię), a także Strefa bezpieczeństwa (przenośne generatory tarczy). Kolejne scenariusze dodawane będą w miarę postępów w sezonie, a już teraz gracze mogą dodatkowo utrudnić sobie zadanie wybierając jeden z dziewięciu dostępnych modyfikatorów.

W trybie kreatywnym twórcy dodali nowe futurystyczne gotowce, latające platformy, wyspę łąkową oraz menadżer potworów umożliwiający zmianę ich punktów życia, zadawanych obrażeń oraz punktacji za likwidację.

Jak zawsze we wszystkich trybach wprowadzono wiele poprawek, ulepszeń i usprawnień związanych z wydajnością gry. Pełna listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Poprzedni artykułBlack Desert Online zapowiada rozszerzenie Podwodne Ruiny
Następny artykułThe Division 2 nie zwiększy poziomu wyposażenia, wprowadzi wiele ulepszeń