Po trzech latach w ogólnodostępnym wczesnym dostępie i kilku latach w zamkniętych beta testach, Fortnite staje się dzisiaj pełnoprawną produkcją. Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom kampania Ratowanie Świata nie zmieni modelu biznesowego na Free-to-Play.

Studio Epic Games podjęło decyzję o wydaniu Fortnite: Ratowanie Świata jako pełnoprawnej gry płatnej z nowymi pakietami dostępu, które zadebiutują w najbliższy czwartek.

Tymczasem pakiety wszystkich Fundatorów, którzy dotychczas zakupili kampanię Ratowanie Świata, zostaną ulepszone do kolejnego poziomu, dzięki czemu dostaną oni nagrody ulepszonego pakietu za darmo. Natomiast posiadacze najlepszej edycji – Ultimate – otrzymają w prezencie nowy Pakiet Dowódczyni Drużyny Metalowych oraz 8000 V-dolców.

To jednak nie koniec zmian. Wraz z premierą kampanii Ratowanie Świata, prace nad nią spowolnią, ale zgodnie z zapowiedzią developerów „przygoda będzie trwać”.

Już niedługo w grze zadebiutują Wyprawy, które potrwają cały sezon i dostępne będą jedynie w strefie związanej z danym sezonem. Wyprawy zawierać będą nowe ścieżki postępów oraz nowe poziomy sezonowe, nagradzające graczy punktami doświadczenia i mającymi związek z poziomem trudności rozgrywki.

Wraz z wprowadzeniem Wypraw, ekipa Ratowanie Świata przestawi się na coroczny, powtarzalny harmonogram Sezonów. Istniejące już w grze historie i wydarzenia, jak na przykład Mróznite oraz Lochy, będą się zmieniać sezonowo w sposób unikatowy dla Ratowania Świata i niezależnie od trybu Battle Royale.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułBless Unleashed zadebiutuje w przyszłym roku na PC
Następny artykułRusza Operacja Stalowy Ogier w The Divison 2 – oglądaj zmagania i zgarnij nagrody!