Miliony graczy zakochały się w darmowym trybie Battle Royale do Fortnite – i uwierzcie mi, nie przesadzam pisząc „miliony„.

Zgodnie z informacją podaną przez studio Epic Games, do trybu tego zalogowało się już ponad 7 milionów graczy!

Oczywiście nie wszystkim graczom spodobała się ta wersja Battle Royale i wciąż słychać wiele głosów o tym jak bardzo tryb ten przypomina PUBG. Nie ma jednak co się oszukiwać: dostępność za darmo, a do tego na wszystkich platformach, z pewnością jest olbrzymim plusem i Epic Games skrzętnie to wykorzystuje.

To nie koniec dobrych informacji. Okazuje się bowiem, że od dzisiaj w Fortnite Battle Royale możliwie jest granie w parach (Duo), a do tego do gry powróciły zrzuty! Jeśli więc na niebie zobaczycie balon z podczepioną skrzynką, to spodziewajcie się, że możecie znaleźć w niej rzadkie bronie oraz inne przydatne przedmioty. A gdyby skrzynka opadała zbyt wolno, to zawsze możecie przestrzelić balon. A jeśli chodzi o mecze Duo, to nie zdziwcie się, gdy czasem nie będziecie mieli do nich dostępu – w przypadku niższej populacji zostają one automatycznie wyłączane.

 

Kolejna aktualizacja do Fortnite Battle Royale wprowadzi rankingi oraz statystyki, ale na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie to się stanie.

A teraz kilka słów o broniach i nadchodzących zmianach.

Nie wiem czy wiecie, ale od startu Fortnite Battle Royale prawie wszystkie bronie (prócz snajperek) w tym trybie, działają na zasadzie „wystrzel-uderz”. Oznacza to, że kiedy nabój zostaje wystrzelony, to w tym samym momencie uderza on w cel. Bronie były także zbyt dokładne i niezbyt zróżnicowane, co doprowadziło do kampienia, a przecież mecze powinny być ekscytujące i angażujące. Aby to poprawić, w pierwszej kolejności wprowadzono opad pocisków, a także ulepszono karabiny szturmowe. Niestety, zmiany te nadal nie są zadowalające.

Więc jakich jeszcze zmian w broniach, mogą spodziewać się użytkownicy Fortnite Battle Royale? Okazuje się, że niektóre z nich, a w szczególności karabiny szturmowe i pistolety maszynowe, nadal nie spełniają oczekiwań, a to oznacza iż należy przygotować się na ich kolejne korekty. Dodatkowo, zgodnie ze słowami twórców, pierwszy strzał ze wszystkich broni będzie bardziej dokładny, a kolejne wymagać będą już większych umiejętności. Oprócz tego, ekipa Battle Royale rozważa wprowadzenie czasu przebywania dystansu dla wszystkich pocisków, podobnie jak to jest przy snajperkach. Niestety, w tym przypadku pojawiły się pewne problemy i potrzebne będą dodatkowe testy, a to oznacza, że przynajmniej tej ostatniej zmiany nie zobaczymy zbyt szybko.

Naszym celem jest zapewnienie Wam kompetytywnych doświadczeń bez utraty naszej unikalnej formy i szalonych momentów, jakie wprowadza Battle Royale.

A jak Wam się gra w Fortnite Battle Royale? Wygraliście już jakiś mecz? Pochwalcie się swoimi wynikami w komentarzach 🙂

Poprzedni artykułWarframe: Plains of Eidolon szybciej niż myślicie!
Następny artykułJeszcze więcej dekoracji w Citadel: Forged with Fire
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nsuidara

Nie dziwię się 😀

Kinya Turbgroszka

Grasz?

Nsuidara

powiedzmy mam Fornite i gram kiedy mi się chce (ale ostatnio czasu nie miałem na granie i chęci) ale jak wyszedł Royal to se zagrałem, i powiem ze przyjemna rozgrywka – nie wlecze się to czasowo i jest dynamiczna i przyjemna rozgrywka 🙂