Black Desert Online jest dość wymagającą grą, szczególnie jeśli chodzi o grafikę.

Jesli kiedyś zastanawialiście się, jak będzie spisywać się w tej grze Wasza karta graficzna, to poniższa grafika może Wam pomóc. Grafika ta została stworzona przez koreańską społeczność CoolEnjoy i zamieszczono ją na portalach związanych z Black Desert.

Testy przeprowadzone zostały na komputerze z procesorem i7-477oK podkręconym na 4,5GHz, 8 GB pamięci RAM DDR3 2133MHz i systemem Windows 7 Ultimate 64 bit.

Wygląda na to, że aby otrzymać solidne 60 klatek na sekundę (FPS) przy bardzo wysokich ustawieniach grafiki (Very High) i przy wysokiej jakości tekstur (High – 1920×1080) trzeba będzie mieć co najmniej AMD R9 290 4GB lub nVidia GTX 780 Ti 3GB.

bdo-karty-graf

Oczywiście testy te mogą nie być do końca prawidłowe, szczególnie jeśli chodzi o europejską wersje gry, gdyż ostatnia aktualizacja Black Desert w Korei wprowadziła sporo optymalizacji.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Czy ja wiem , u mnie chodziło całkiem płynnie.

LoOBuZ

Przecież grafika to nie wszystko jeszcze procesor będzie ważny coś musi liczyć wszystko na serwerze.A w teście potężny procesor był użyty i nie tani.

Kurobane

Nie doszukałem się tutaj gtx 960 :/. Ktoś coś wie jakby to chodziło z tym procesorem na very high 1080p lub na ultra mode?