Czy słyszeliście o grze Ninelives? Nie martwcie się – ja też do niedawna o niej nie słyszałam i może to błąd, bo tytuł ten zapowiada się dość interesująco.

Ninelives to kolejna gra, która tworzona jest przez dwuosobową ekipę – studio SmokyMonkeyS. Zgodnie z założeniem jest to gra darmowa przygodówka RPG, której akcja rozgrywa się w wielkim otwartym świecie. Najciekawsze jednak jest to, że zarówno postacie, jak i przeciwnicy, nie mają poziomów. Ninelives zachęca graczy do eksploracji wielkiego świata składającego się z dziewięciu regionów oraz realizacji własnych celów poprzez specjalny system zwany The Path.

W grze tej nie ma ograniczeń dotyczących miejsc gdzie nie możecie wejść, czy też przeciwników, których nie możecie pokonać. Każdy gracz może udać się w dowolne miejsce w poszukiwaniu tajnych dróg, ukrytych miejsc i jaskiń. Jeśli myślicie, że szybko zwiedzicie te tereny i z daleka będziecie je rozpoznawać, to się mylicie. Gra ta została zaprojektowana w taki sposób, że niektóre elementy, takie jak instancje i przemierzające świat stwory, są losowo przemieszczane się w inne miejsca, dzięki czemu zwiedzanie świata jest z pewnością dość interesującym przeżyciem…

ninelives-2

W Ninelives znajdziecie mnóstwo ukrytych questów, ale większość z nich nie ma wpływu na postęp postaci w grze. Zadaniem tych questów jest danie podpowiedzi graczom o nowych ciekawych miejscach do odkrycia, a nie ograniczanie ich przygód w tej grze. Standardowo gracze znajdą mnóstwo broni i zbroi, ale zwiedzając mogą natknąć się na inne ukryte ciekawostki, takie jak juczne zwierzęta, pety i wiele innych rzeczy.

Brzmi interesująco? Jeśli chcecie to już teraz możecie zagrać w Ninelives, gdyż mimo, że gra ta znajduje się dopiero w fazie Alpha to można ją bez problemu ściągnąć. A do tego bez konieczności zakupienia pakietów! Gra w przyszłości ma mieć tryb multiplayer, ale na ten moment dostępna jest wersja tylko singleplayer. To chyba jednak nie stanowi zbyt dużego problemu, szczególnie dla osób lubiących odkrywać nowe, ciekawo zapowiadające się gry, które właśnie powstają. Prawda?

Poprzedni artykułMaven – kolejny agent w GitS: First Assault
Następny artykułMordercze sztylety łuczniczki
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Agumi

Zapowiada się naprawdę ciekawie! 🙂 Ja jednak poczekam na multiplayer co by zobaczyć wszystkie możliwości w jednym momencie 😀