Czasami warto przestać zwracać uwagi na grafikę, aby móc się w pełni cieszyć tym co może zaoferować gra. Tak właśnie jest w przypadku Project: Gorgon, o którym pisałam już jakiś czas temu.

Ta gra, będąca nadal we wczesnej fazie alpha, z pewnością nie przyciąga uwagi swoją grafiką, ale jest to chyba jedyna gra w której gracze znajdą miasto dla zwierząt, a konkretnie dla zwierzęcych form jakimi mogą grać gracze.

gorgon-krowa-armor

Na poczatku była krowa i wilk. Co niektórzy szczęśliwcy mogli zostać przeklęci przez te zwierzęce bossy, zazwyczaj po przegranej walce, i dzięki temu przezywać swoje przygody jako to właśnie zwierzę posiadając do tego unikalne zdolności. Forma zwierzęca stała się jednak tak popularna, że twórcy zdecydowali się w między czasie na dodanie kolejnych klątw. Dzięki nim można spojrzeć na grę z perspektywy jelenia, wilkołaka, świni, pająka, czy nawet nietoperza.

To właśnie dzięki popularności form zwierzęcych postanowiono wprowadzić do gry miasto przeznaczone tylko i wyłącznie dla tych postaci. Jego pierwsza, bardzo uproszczona wersja wprowadzona została kilka dni temu i strzeżona jest przez strażników, którzy zabijają wszystkich graczy, którzy nie używają formy zwierzęcej. W przeciwieństwie do innych miejscowości, tutaj trzeba być zwierzakiem aby NPC chcieli rozmawiać z graczem.

Przyjęcie formy zwierzęcej w Project: Gorgon z pewnością jest dość hardcorowym przeżyciem. Zdecydowana większość NPC nie zna języka zwierzęcego, więc nie będzie rozmawiać a takim gracze i aby móc dokończyć jakikolwiek quest, należy wypowiedzieć magiczne słowa, które pozwolą na przyjęcie postaci ludzkiej na określony czas. Aby nie było za łatwo – nauka magicznych słów, nie jest taka prosta jak myślicie 🙂

Project: Gorgon zdecydowanie nie jest grą dla mięczaków, ale trzeba powiedzieć jedno – jak na grę, która tworzona jest przez dwuosobową ekipę, to znaleźć w niej można kilka niecodziennych rozwiązań.

Na ten moment dostęp do tej gry jest jeszcze darmowy i każdy może w nią zagrać, jednakże ma to się zmienić w momencie gdy gra trafi na Steam. Stanie się to najprawdopodobniej w lutym.

Jeśli zainteresowała Was ta gra, to zerknijcie co ma do powiedzenia na jej temat TheHiveLeader. W skrócie – same pozytywy 🙂