Wygląda na to, że twórca FireFall, studio Red 5, jest w trakcie strategicznej reorganizacji – tak przynajmniej wynika z wiadomości przekazanej prasie przez zarząd tej firmy.

Red 5 Studio: Strategiczna Reorganizacja

Studio Red 5 jest w trakcie reorganizacji i optymalizacji zasobów w celu zaspokojenia potrzeb wynikających z rynku chińskiego i azjatyckiego. Ostatnie wysiłki reorganizacyjne obejmują optymalizację środków na rozwój oraz wprowadzenie nowych kompetencji, jak i umiejętności do zespołu.

Nasze wsparcie dla FireFall i dla naszych graczy, są widoczne w ciągłych aktualizacjach oraz w obsłudze klienta. Jak zawsze studio Red 5 jest zaangażowane w dostarczanie najlepszych doświadczeń dla naszych użytkowników.

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim graczom za ich długotrwałe wsparcie.

Zwykle, gdy czyta się słowa „reorganizacja” oznacza to, że spodziewać się można kolejnych zwolnień pracowników. Jednakże w komunikacie tym pojawiło się także stwierdzenie o wprowadzeniu do zespołu nowych umiejętności, co może oznaczyć zatrudnienie nowych osób.

Niedawno zrobiło się głośno o FireFall oraz studio Red 5, kiedy to pojawiły się informacje o tym, że studio spóźnia się z wypłatami. Co ciekawe, to w tym samym czasie w chińskiej wersji FireFall zapowiedziano event, w czasie którego gracze otrzymają nagrody o równowartości 1,5 miliona $ – prawdopodobnie w postaci różnego rodzaju prezentów dostępnych w grze. Zważywszy jednak na to, że The9 zainwestowało w FireFall już ponad 100 milionów $, jest wielce prawdopodobne, że może chodzić o prawdziwe pieniądze…

Jakby nie patrzeć, był to bardzo niekorzystnie wyglądający zbieg okoliczności: z jednej strony brak pieniędzy na wypłaty dla ekipy z US, a z drugiej strony komunikat o nagrodach o wartości 1,5 miliona dolarów w Chinach.

No cóż, na pewno będę się przypatrywać tej „reorganizacji” w studio Red 5, głównie po to aby dowiedzieć się jaki wpływ będzie to mieć na FireFall

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Balrogos

Nasze wsparcie dla FireFall i dla naszych graczy, są widoczne w ciągłych aktualizacjach

Heh tylko od roku nie ma zadnych konretnych nowosci