Zważywszy na to, że gra ta dostępna jest w Azji już od jakiegoś czasu, to chyba nikogo nie zdziwiła informacja NCSoft o tym, że już na początku marca gracze Blade&Soul spodziewać się mogą kolejnej aktualizacji.

Aktualizacja Unchained wprowadzona zostanie do gry w niecały miesiąc po Rising Water i zaoferuje graczom wiele nowości, w tym nową klasę – Warlock.

Warlock, czy też czarnoksiężnik, walczy na średnim zasięgu spętując swoich wrogów, wyprowadzając szybkie i agresywne combo, a następnie wzywa potężnego demona, który kończy jego dzieło. Dzięki czarnej magi i destruktywnej technice, klasa ta jest w stanie zadać naprawdę duże obrażenia. Aby gracze mogli przetestować tą klasę, NCSoft postanowił zwiększyć ilość slotów dla postaci o dodatkowe miejsce.

B&S_Warlock

Aktualizacja Unchained wprowadzi także dwie nowe lokacje:  Labirynt Naryu oraz VIII piętro Wieży Mushin. Labirynt Naryu to instancja dla grupy 4- lub 6-cioosobowej, dający możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w dynamicznym 3-stopniowej walce. Natomiast nowe piętro w Wieży Mushin jest kolejnym wyzwaniem dla pojedynczego gracza i tym razem gracze staną do walki z manifestacją samego Mushina.

B&S_Naryu

Jak z każdą większą aktualizacją gracze mogą spodziewać się także wprowadzenia innych nowości, zmianach klasowych oraz naprawieniu wielu błędów.