W najnowszym liście producenta EverQuest 2 Holly „Windstalker” Longdale zapowiedziała kilka interesujących nowości, z czego niektóre mogą być nieco kontrowersyjne.

Już niedługo w grze pojawią się dwa nowe serwery objęte specjalnymi regułami i oczywiście dostępne tylko dla osób mających konta ALL Access.

Pierwszy z nich – Isle of Refuge, będzie serwerem „wolnego handlu” większością przedmiotów oznaczonych tagiem Heirloom. Nie będzie można handlować przedmiotami zakupionymi od merchantów, marketplace lub też otrzymanymi z questów. Isle of Refuge będzie serwerem Live co oznacza, że będzie otrzymywał dokładnie te same aktualizacje oraz eventy, co i inne serwery EverQuest 2. Możliwość transferu na ten serwer, jak i z niego na inny, na razie nie będzie udostępniona.

Drugi serwer to tak naprawdę specjalny event zatytułowany „Wyścig do Trakanona”. Serwer ten będzie istniał określoną ilość czasu, a konkretnie do momentu kiedy pierwsza gildia nie zabije tego smoka, który jest bossem Veeshan’s peak. Po zabiciu Trakanona serwer ten zostanie zresetowany i uruchomiony zostanie kolejny event.

Gracze EverQuest 2 nie za bardzo popierają pomysł związany z nowymi serwerami. Po pierwsze dlatego, że dopiero co serwery w tej grze były łączone aby poprawić populację, a po drugie to dlatego że decyzja o uruchomieniu tych serwerów zapadła po głosowaniu jakie odbyło się w grze. W ankietach z pomysłami na nowe serwery, które rozesłane zostały do graczy, był jednak mały haczyk – nie było opcji „żaden”… Oznacza to, że nawet jeśli ktoś się sprzeciwiał nowym serwerom, to nie mógł na to zagłosować.

trakanon

W liście tym także ujawniono, że już niedługo udostępniona zostanie możliwość zakupywania Guild Halli z MarketPlace za pomocą specjalnych biletów, które te zakupione będą mogły byc przez kilka osób. W ten sposób kazdy członek gildii będzie mógł dołożyć odrobinę DBCash do ogólnej wartość Guild Halla. Pierwsza Guild Halle jakie pojawią się na sprzedaż to Skyshrine Capital Guild Hall oraz Highhold Guild Hall.

No i oczywiście ekipa EverQuest 2 pracuje ciężko nad kolejnym dodatkiem do tej gry, który powinien ukazać się jesienią 2016 roku.

Cały list producenta znaleźć możecie na oficjalnym forum EverQuest 2.

Poprzedni artykułWild Terra zbiera głosy na Steam Greenlight
Następny artykułJak to Kinya dom na drzewie budowała
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
JemVanusy

Dziwi mnie lament, że nie chcą nowych serwerów.. Przecież nie muszą sie na niego przenosić.