Piątkowy wieczór przyniósł, jak to zazwyczaj bywa w przypadku studia DayBreak Games, ważne informacje dotyczące ich gier. Niestety, tym razem nie są one dobre.

Po 14 latach od uruchomienia zapowiedziano zamknięcie ostatniego serwera PlanetSide 1, który to był udostępniony za darmo od 2014 roku. Powodem są wzrastające zapotrzebowania techniczne i biznesowe związane z utrzymaniem tego serwera.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w pożegnaniu PlanetSide 1, to fani tego tytułu organizują weekendową imprezę pożegnalną w dniach 24-26 czerwiec, a także w dniu zamknięcia tego serwera czyli 1 lipca (wieczorem czasu polskiego).

Mimo, że nie miałam okazji zagrać w ten tytuł, to wiadomość o zamknięciu tego serwera nieco mnie zasmuciła 🙁

Drugim smutnym piątkowym komunikatem była informacja o zamknięciu karcianki stworzonej przez SOE – Legends of Norrath. Gra ta była ściśle powiązana ze światem EverQuest i EverQuest 2, a za wygrane mecze można było otrzymać unikalne nagrody właśnie w tych grach. Zamknięcie tej gry zapowiedziane zostało na 14 sierpnia.

Powiem Wam uczciwie, że zawsze mnie dziwiło, iż SOE nie potrafiło wykorzystać potencjału swoich gier. Legends of Norrath zadebiutowało w 2007 roku na długo przed innymi karciankami, więc widząc jaką popularność mają tego typu gry obecnie, aż żal, że SOE zaprzepaściło taką szansę.

Jeśli martwicie się co stanie się z nagrodami do EQ i EQ2, które powiązane były z Legends of Norrath, to się nie martwcie. Do końca lipca macie czas aby zalogować się do LoN i otworzyć wszystkie Wasze pakiety kart oraz użyć karty dające nagrody do gier. Natomiast już od teraz do EverQuest i EverQuest 2 wprowadzono „lockboxy” – Legends of Norrath Loot, w cenie 300DBC za sztukę, z których to macie szansę na otrzymanie nagród właśnie z tej karcianki.

Poprzedni artykułThe Secret World pozwala graczom tworzyć Muzea Okultyzmu
Następny artykułNowe premium Guild Halle w EverQuest 2 szokują ceną
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
DonJezo

Wiem że zabrzmię jak materialista, jednak czy za udział w imprezie pożegnalnej PS1 przewidziane są jakieś nagrody do PS2? Może jakiś decal albo unikatowe camo? ^^

Balrogos

Powinni udostpenic pliki serwerowe PS1! 🙂

Kinya Turbgroszka

Raczej nie sadze 🙂