EverQuest 2 jest naprawdę wspaniałą grą, w której to spędziłam ponad 10 lat, z czego przez znaczną część grałam tylko w ten tytuł, przez co ominęło mnie wiele innych interesujących produkcji.

I mimo, iż moją przygodę z EverQuest 2 zakończyłam 28 kwietnia 2015 roku, to od czasu do czas zaglądam na forum aby zobaczyć, co nowego jest wprowadzane. I za każdym razem upewniam się w tym, że rok temu podjęłam dobrą decyzję. Przez kilka pierwszych lat gra ta nie miała sobie równych i oferowała masę unikalnych funkcji oraz mnóstwo zabawy. Niestety, od czasu sprzedaży SOE dla Columbus Nova, do gry wprowadzanych jest coraz więcej przedmiotów i ograniczeń mających wyciągać pieniądze od graczy, z których to zdecydowana większość opłaca subskrypcję.

Przyzwolenie DBG na programy do botowania (niektóre osoby mają i graja jednocześnie nawet na 24 kontach!) spowodowało olbrzymią inflację, wprowadzenie lepszych wersji umiejętności dostępnych za DBCash, różnego rodzaju paczki RNG w MarketPlace i wiele innych dziwnych zmian oraz nowości. Mnie osobiście to podejście przestało odpowiadać i dlatego zakończyłam swoja przygodę z tą grą. Ja rozumiem, że firma ta próbuje przeżyć i zarobić pieniądze, ale w pewnym momencie, nawet najbardziej zapatrzeni fani muszą przyznać, że zostały przekroczone pewne granice.

W tym tygodniu na serwery EverQuest 2 wprowadzono nowe premium Guild Halle – Skyshrine i Highhold. Oba te Guild Halle można kupić odpowiednio za jedyne 400$ i 350$.

Cena jest potworna i wiele graczy jest nią oburzona, tym bardziej, że tak naprawdę nie są one niczym więcej jak kopiami instancji grupowych z poprzednich dodatków. Na tą chwilę cztery gildie w EverQuest 2 zdecydowały się na zakup  i co najmniej jedna z nich uważa to za błąd.

eq2-guild-hall-prestige

1 KOMENTARZ

  1. Tonacy brzytwy sie chwyta. Zal patrzec jak EQ2 zamieniaja na sklep dewizowy.
    Za to w TESO zycie w pelni 🙂 Zapraszamy!

Comments are closed.