Zeszłotygodniowa aktualizacja H1Z1: Just Survive zatrzęsła posadami gry i zmusiła nieco graczy do zmiany w rozgrywce.

Nie wszystkim podobają się te zmiany. Zdecydowana większość graczy jest zachwycona wprowadzonymi utrudnieniami, ale znaleźć można i takich, którzy narzekają na zbyt małą ilość przedmiotów jakie można znaleźć w świecie, znikające pojazdy, czy nawet brak konwersji amunicji.

W najnowszym liście producent H1Z1: Just Survive – Steve George, napisał parę słów o tych narzekaniach i mimo, że uczynił to na sam koniec listu, to ja jednak chciałabym zacząć od jego słów.

Łupy

Od dłuższego czasu, ilość łupów do znalezienie w grze nie była na równi z doświadczeniem jakiego oczekuje się od gry survivalowej. Czytaliśmy wszystkie Wasze opinie, byliśmy niewidoczni w grze i obserwowaliśmy rozgrywkę graczy. Sprawdziliśmy serwery o różnej populacji. Rozmawialiśmy na czacie z dużą ilością graczy.

Przykro mi, że daliśmy Wam wcześniej tak łatwe życie, ale trzeba to zmienić. W skrócie – obecna ilość łupów w grze jest zamierzona. Tworzenie bazy nigdy nie miało być prostym zadaniem.

No to jak narzekania mamy już za sobą, to zajmijmy się resztą poruszonych tematów, bo powiem uczciwie – zapowiada się rewelacyjnie! Część z zapowiedzi to pomysły, o których usłyszeliśmy jeszcze w 2014 roku od Smedleya, byłego CEO i pomysłodawcę gry.

Więc nad czym pracujemy?

Jak zawsze, nie ma gwarancji kiedy wymienione poniżej rzeczy zostaną wprowadzone. Trafią na serwery Live dopiero jak będą gotowe, ale wpierw znajdą się na serwerach testowych.

Przepisy na ulepszanie broni

Będziecie mogli zabić rzadko wstępujące zombie, aby móc znaleźć prototypowe części broni. Dzięki częścią tym i istniejącej broni, będzie można odkryć nowy przepis. Nowo wytworzona broń będzie mieć specjalne zdolności oraz statystyki. Będzie także miała ograniczoną wytrzymałość i nie będzie można jej naprawić. Tak więc, zatrzymajcie je na „specjalne” okazje.

Oto przykład, czego możecie się spodziewać:

20160713_h1z1-js-ulepszona-bron
Pociski zawierają zapalającą substancję chemiczną, która po trafieniu zadaje, przez określony czas, dodatkowe obrażenia

 

Śmierć

Gracze powstaną jako zombie!

Aby odzyskać swoje rzeczy, Wasi znajomi albo Wy, będziecie musieli ponownie zabić „siebie”…

Eksperyment z Bossami

Nie chcę zdradzić zbyt dużo szczegółów. Ponieważ cały czas pracujemy nad rozwojem Just Survive, to szukamy sposobów aby wprowadzić nowe elementy do gry. Wprowadzenie Bossów i pojedynków z nimi współgra dobrze, z wieloma rzeczami jakie mamy zaplanowane w przyści. Dlatego też nie zdziwcie sie, jeśli już niedługo przydarzy Wam się jakaś paskudna sytuacja.

A myśleliście, że niedźwiedzie są przerażające! Ha!

Punktowe serwery Survival

jesteśmy w trakcie prac nad serwerami z nowymi zestawami reguł. Te zbudowane będą wokół pojęciea: „jak dobrze udało mi się przetrwać?”.

To będzie działać mniej więcej tak:

Kilka wyznaczonych serwerów będzie mieć system „auto-wipe”. Co kilka tygodni (1, 2 lub 3) świat zakończy swoje istnienie. Serwer zostanie automatycznie zresetowany (kasowanie postaci oraz baz – Kinya),  a każdy gracz otrzyma ostateczny wynik. Wynik ten będzie gromadzony i wyświetlany na interfejsie użytkownika w czasie Waszej gry. Otrzymywać będziecie punkty za rzeczy takie jak zabicie zombie, odkrycie przepisów, itd. Myślcie o tym jako o bardziej zaawansowanej wersji ekranu śmierci, który pokazuje Wasze statystyki końcowe. Wcześniejsze wyniki będą także dostępne przez jakiś czas.

Ciągle to projektujemy i rozwiązujemy problemy z tym związane, ale możecie oczekiwać, że wersja ta trafi na serwer testowy, gdzie będziecie mogli wyrazić swoje opinie. Spodziewajcie się więcej informacji na ten temat w przyszłości.

Ograniczone budowanie – poprawki:

  • Wille zostają otwarte i będzie można budować tam bazę;
  • Ogniska, pochodnie i flary nie wchodzą już w reguły ograniczające budowanie;
  • Przykro nam gracze z serwera Kraków – przegapiliśmy Wasz serwer. Także i Wy dostaniecie ograniczenia w budowaniu. (Pewnie będzie wipe – Kinya)

Exploity

Jesteśmy w pełni świadomi obecnych exploitów. Nie rozmawiamy publicznie o krokach podejmowanych w związku z takimi incydentami. Powiem Wam jedno – jesli ktoś zostanie przyłapany na wykorzystywaniu exploita, to będzie zbanowany. Proszę przekazać informacje dalej.

No i co myślicie o tych planach? Jeśli o mnie chodzi to potwornie mi się podobają. nauczona jednak doświadczeniem, podchodzę do niech z pewną dozą niepewności – póki nie trafią na serwery Live, to nie uwierzę.

Zostawcie poniżej komentarz z Waszą opinią na temat tych planów.

Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Im więcej komentarzy zostawiacie, tym większa szansa na rozdawnictwa na blogu.  Poza tym zapraszam do zapoznania się informacjami o innych grach, takich jak na przykład PlanetSide 2, strzelance Escape from Tarkov, polskie Gloria Victis oraz innych tytułach survivalowych o jakich piszę.