Po tym jak Valve zostało pozwane do sądu za tworzenie środowiska umożliwiającego różnym witrynom hazard skórkami do Counter-Strike oraz ostatnich aferach związanych z portalami parającymi się tym biznesem, firma ta wydała oficjalne oświadczenie w którym zapowiada walkę z takimi stronami.

W komunikacie podano, iż Valve nie czerpie żadnych dochodów z tego typu działalności i sam Steam nie ma systemu pozwalającego zamianę przedmiotów z gier na prawdziwe pieniądze. Erik Johnson wyjaśnił, iż użytkownicy Steam, którzy uprawiają hazard skórkami, logują się na strony te używając swojego konta na Steam i w ten sposób udostepniaja informacje, jakie przedmioty posiadają w swoim ekwipunku.

Na początek Valve ma zamiar wysłać do stron tych wezwania z żądaniem zaprzestania operacji, a następnie, jesli będzie to konieczne, poczynione zostana kolejne kroki. Na ta chwilę nie jest wiadomo o jakie konkretnie „kroki” chodzi, ale podejrzewam, że sprawy mogą zostać skierowane do sądu.

W ostatnich miesiącach pojawiła się olbrzymia ilość stron hazardowych, na których gracze mogą obstawiać skórkami z Counter-StrikeS: Global Offensive. Generowały one tak duże zyski, że nawet co niektórzy youtuberzy założyli własne wersje tych stron, za co zostali bardzo mocno potępieni przez swoich fanów. Zasada jest prosta: gracze deponują skórki otrzymując w zamian za nie punkty, a następnie graja w ruletki i inne formy aktywności.

Wychodzi na to, że komunikat Valve odniósł skutek, gdyż co niektóre serwisy oferujące gry hazardowe w zamian za skórki, ogłosiły zakończenie swojej działalności.

Oby tak dalej 🙂

valve-hazard-ban