Po miesiącu ciszy, studio BattleState Game zamieściło na oficjalnej stronie gry krótkie opisy oraz mnóstwo zdjęć z kilku lokacji, jakie będą mogli odwiedzić gracze Escape from Tarkov.

Zakłady chemiczne – Polychem Ltd.

Zakłady chemiczne #16 specjalizowały sie w produkcji żywić epoksydowych, rozpuszczalników, rozcieńczalników, związków utwardzających oraz innych środków chemicznych do celów budowlanych. Zakłady te zakupione zostały przez TerraGroup, która założyła spółkę Polychem Ltd specjalizującą się w nowych technologiach. Jak tylko wybuchł konflikt, zakład ten został ewakuowany przy pomocy wykonawców z Prywatnej Grupy Militarnej, jednakże nie udało się zakończyć ewakuacji aktywów. W późniejszym czasie miejsce to zostało opanowane przez uchodźców i grupy przestępcze.

Hotel pracowniczy zakładów chemicznych

Kolejny blok z pokojami dla pracowników zakładu chemicznego. Przed konfliktem służył jako miejsce zakwaterowania pracowników, a obecnie jest jadalnią, barem i wieczornym schronieniem dla członków Scavs. Z powodu naruszenie zasad bezpieczeństwa kilka pokoi zostało doszczętnie spalonych.

Magazyny zakładów chemicznych

W skład zakładów chemicznych wchodzą również magazyny oraz hangary, które były nielegalnie wykorzystywane do przechowywania nieautoryzowanych i zabronionych materiałów TerraGroup.

Stacja podgrzewania mazutu

Przed blokadą tego regionu, stacja obsługi mazutu była używana do zasilania paliwem chemicznym kotłowni zakładów chemicznych, skąd gorąco woda płynęła do przemysłowych urządzeń produkcyjnych. W późniejszym czasie ekwipunek stacji został sprzedany, a kotłownia wyłączona.

Stacja paliw

Stacja paliw DPFuel była jednym z głównych celów zdobywania rzeczy przez mieszkańców w obliczu pojawiającego się konfliktu, którzy chcieli zabezpieczyć się w paliwo i żywność. W momencie wybuchu konfliktu miejsce to jak i kilka innych strategicznych lokacji w regionie, było kontrolowane przez Armię Rosyjską, co jeszcze bardziej pogłębiło kryzys logistyczny. Kiedy Armia opuściła to miejsce, opuszczone budynki zostały przejęte przez grupę Scavs.

Blokady

Najistotniejsze autostrady prowadzące z miasta i jego przedmieść zostały odcięte od świata przez blokady zbudowane przez siły ONZ i rosyjska armię. Z biegiem czasu wiele grup zbrojnych próbowało odbić te miejsca i opuścić miasto, do czasu kiedy nie zostały one wzmocnione przez snajperów, pola minowe i ostrzał moździerzowy. Wszystkie te środki podzieliły region na poszczególne segmenty, nie pozostawiając żadnych szans na bezpośrednią ucieczkę.

Terminal celny

Terminal celny Dalniy-2, obsługiwany był przez podwykonawców TerraGroup, był domem grupy logistycznej Tarcone, a jego tereny magazynowe były niegyś pełne urządzeń należących do Terra Group, a także materiałów budowlanych firmy developerskiej Tarkov Infraline. Po odcięciu miasta miejsce to utrzymywane było przez firme ochroniarską Phoenix zanim ostatecznie uległo Scavsom.

Garaże

Park garażowy Druzhba został stworzony w 2009 roku przez władze portowe jako projekt dla pracowników. Garaże te w większości należały do pracowników portu. Niestety, po wybuchu konfliktu, bliskość garaży do terminalu celnego przyciągnęła jedna zgrup przestępczych  – gang Pushera, którzy zaczęli używać ich jako magazynów i warsztatów.

Inne lokacje