Escape from Tarkov zadebiutował pięć lat temu we wczesnym dostępie i od tego czasu zebrał wokół siebie sporą społeczność graczy lubiących hardcorowe, realistyczne strzelanki.

Dotychczas główne tereny walk w tej strzelczance obejmowały rejony leśne i rolnicze, przemysłowe, terminal przesiadkowy i inne tego typu lokacje znajdujące sie na obrzeżach miasta. To jednak niedługo ma się zmienić.

Nowy zwiastun Escape from Tarkov prezentuje kompleks mieszkaniowy Concordia w Tarkovie składający się z dwóch budynków znajdujących się w biznesowej części miasta pomiędzy ulicą Razwediczkową, a Kamczacką. W kompleksie tym prócz licznych mieszkań, gracze znajdą także podziemny parking oraz zamknięty dziedziniec na którym znajdują się tereny sportowe i rekreacyjne.

W przeciwieństwie do wcześniejszych zwiastunów ulic Tarkova, na tym po raz pierwszy możemy zobaczyć zaciekłą walkę pomiędzy graczami, a także takie ciekawostki jak możliwość niszczenia niektórych obiektów oraz tajemniczy pojazd opancerzony.

Niestety, nadal nie znamy daty premiery Escape from Tarkov, chociaż na niedzielę zapowiedziano kolejną krótka prezentację z nią związaną.

Poprzedni artykułNew World podsumowuje krótką historię Aeternum, omawia przeciwników i wprowadzone zmiany
Następny artykułElder Scrolls Online odsłania karty: Waking Flame i Deadlands