W zeszłym tygodniu na serwery koreańskie Black Desert Online trafiła spora aktualizacja, która wprowadziła morskie przygody, podwodne zwiedzanie oraz port na nowym kontynencie.

Steparu postanowił przetestować te nowości, tak aby gracze z wersji EU/NA wiedzieli, czego mogą się spodziewać.

Nowy kontynent – Haso Kingdom, położony jest na północnym-zachodzie i podróż z dotychczasowego kontynentu zajmuje ponad 30 minut. Niestety, na tą chwilę gracze mogą zwiedzać tylko ułamek nowego kontynentu, a dokładniej to sam port, gdyż wejście do miasta jest na tę chwilę zablokowane.

Do gry dodano także galeony, którymi można pływać po morzach i walczyć z przeciwnikami w postaci innych graczy, czy też pływających potworów morskich. Sam galeon wydaje się niestety nieco mały i pomieścić może tylko 10 graczy. Jeśli gildia nie posiada galeonu, to do dyspozycji graczy pozostaje także prom obsługiwany przez NPC, na którym to można przepłynąć morze.

Podwodny świat Black Desert Online wygląda naprawdę pięknie i wraz z tą aktualizacją wprowadzono kilka zmian związanych z pływaniem. Jedną z nich jest to, że nie można już utonąć nurkując, zamiast tego gdy postaci brakuje oddechu, to automatycznie płynie na powierzchnię zaczerpnąć oddechu. Kolejna zmiana jest taka, że nie można już łykać eliksiry pływając w kostiumie ryby, a kiedy stamina zostanie zużyta postać otrzymuje debuff zmniejszający prędkość pływania o 97%. Oznacza to, że należy mądrze planować pływanie pomiędzy wyspami, a o podróży „własnymi płetwami” na nowy kontynent można zapomnieć.

No i co sądzicie o tej aktualizacji?

2 KOMENTARZE

Comments are closed.