Jak już jesteśmy ostatnio w klimacie gier sci-fi, to dorzucę kolejny interesujący tytuł, który to już w grudniu ma trafić na Steam Early Access – Space Wars: Interstellars Empires. Tak wiem – kolejny Early Access, ale niestety takie mamy obecnie realia w branży gier.

Wracając do Space Wars to akcja tej turowej, wieloosobowej gry osadzona została w 2190 roku i gracze wybrać będą mogli jedną z czterech walczących ze sobą ras. Gra ta oferować będzie 26 unikalnych statków z różnymi wariantami, możliwość ulepszania tych statków, jak i ich załogi, oraz różnego rodzaju niebezpieczeństwa środowiskowe, które mogą mieć wpływ na strategię walk. A zgodnie z tym co podają developerzy, to walki w tej grze będą mogły się ciągnąc miesiącami…

Gracze zdobywać będą punkty doświadczenia poprzez wykonywanie misji, bitwy oraz zdobycie regionów i dzięki nim odblokowywać będą mogli zdolności nie tylko dla swojej postaci, ale i dla załogi. Oprócz tego gracz będzie musiał modernizować swój statek poprzez ulepszanie napędu, czujników, osłon oraz broni. A jesli chodzi o wspomniane wyżej niebezpieczeństwa, to środowisko odgrywać będzie w tej grze znaczącą rolę: asteroidy będą mogły ukryć wielkie floty, podczas gdy burze jonowe będą w stanie wyłączyć osłony na statkach. Te wszystkie elementy wpłyną na to, że aby mieć szansę na wygraną, gracze będą musieli zwrócić uwagę na wszystko to co dziać się będzie wokół nich.

 

Długie i skomplikowane walki na skalę galaktyczną z pewnością zadowolą fanów gier strategicznych, szczególnie że bitwy te toczyć się będą przeciwko innym graczom. Co o tym myślicie?

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Uwielbiam strategie turowe. Szkoda, że na tą chwilę tak niewiele materiałów jest o tym tytule.
Kiniuś proszę zgłębić temat 🙂

Pikiel

Wiesz, jak to bedzie strategia to spoko. Bylo pare gierek Indie podobnych do tego, ale zawsze z checia zagra sie w cos nowego.

Byleby nie kolejny RTS, brrr

goompas

O proszę nowy rodzaj gier u Ciebie 🙂
Zawsze miło poczytać.