NeoWiz opublikował dzisiaj pierwszą zapowiedź olbrzymiej aktualizacji BLESS, jaka trafi do gry już 5 października. Druga część zapowiedzi pojawić się ma w przyszłym tygodniu.

Zacznijmy of zwiastuna, a raczej zlepku wszystkich krótkich filmików, jakie pojawiły się na koreańskiej stronie BLESS wraz z tą zapowiedzią. Można na nich zobaczyć nową klasę Mystic jako DPS, lekarz i wsparcie grupy, nowe bossy i instancje grupowe, a także nowe rejony jakie pojawią się w grze. Film ten jest bez dźwięku.

Mystic będzie mieć wiele umiejętności, z czego te związane z ogniem i mrokiem zadawać będą obrażenia, z wodą i światłem będą leczyć, a moce związane z duchami będą wspierać grupę podnosząc jej statystyki.

W październiku gracze BLESS doczekają się także zwiększenia maksymalnego poziomu postaci do 50, a co za tym idzie do gry dodanych zostanie wiele misji, instancji grupowych oraz nowych terenów otwartych.

Płonąca Pustynia (Burning Desert) to strefa przeznaczona na poziom 46-47. Gracze znajdą tutaj wiele opuszczonych wiosek, mnóstwo kości zwierząt, siedzibę bóstwa Baraka oraz cytadelę Hobgoblinów. To teren gdzie postacie zagrożone są udarem cieplnym, a co za tym idzie powolną śmiercią.

W kolejnym miejscu (Cieśnina), gracze napotkają na swej drodze elitarnych przeciwników, a jeśli będą mieć odwagę to być może znajdą wejście do ukrytego laboratorium szalonego naukowca Zito. Oczywiście chodzi tutaj o nową instancje grupową, w której do pokonania będzie 5 bossów: chimerę Draco, golema Elima, asystenta Zito – Key, efekt eksperymentów Zito – przerażającą Panterę, oraz kolejne dzieło Zito – jego Działo masowego rażenia.

W podziemnym grobowcu króla gracze zmierzą się z nowym World Bossem, którego walka podzielna została na trzy etapy: w pierwszym etapie walczyć trzeba będzie z czaszkami, potem z demonicznymi Vywernami, a na sam koniec stanąć do walki z Dowódca tych wszystkich widm.

Oczywiście to tylko część nowości jakie trafia już w październiku trafia na koreańskie serwery BLESS. Ujawnienie kolejnych informacji zapowiedziane zostało na 28 września.

A ja nadal z niecierpliwością czekam kiedy będę mogła zagrać w angielsko-języczna wersję tej gry 😉