Rozpoczęcie zabawy w The Elder Scrolls Online jeszcze nigdy nie było łatwiejsze, a to za sprawą olbrzymiej aktualizacji, która w dniu wczorajszym trafiła na serwery tej gry – ONE Tamriel.

Ta darmowa aktualizacja, która dostępna jest dla wszystkich graczy, daje nam jeszcze więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. Bez względu na to czy jest się zupełnie nowym graczem, czy też weteranem The Elder Scrolls Online, One Tamriel umożliwia teraz wspólną zabawę. Dzięki w pełni skalowalnemu światu gracze mogą udać się gdziekolwiek i z kimkolwiek chcą. Koniec z ograniczeniami wynikającymi z frakcji! (Oczywiście zmiany te nie dotyczą PvP)

Dzięki One Tamriel wspólna zabawa ze znajomymi, nawet tymi którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej grze, stała się o wiele prostsza. Od tej pory gracze mogą łączyć się w grupy bez względu na frakcje oraz poziom. Koniec z tworzeniem kolejnych altów aby móc pograć ze swoimi znajomymi, gdyż twórcy gry usunęli z części PvE gry restrykcje dotyczące frakcji. Oznacza to, że nawet będąc na poziomie 1 można udać się na zwiedzanie stref należących do innych frakcji. Strażnicy już Was nie zabiją…

Notki z One Tamriel

Craglorn został zmieniony tak aby można było tą strefę ukończyć także solo, wliczając w to questy, jak i liczne puzzle znajdujące się w tej strefie.Wszystkie questy, dzienne misje oraz znajdujące się tu lochy zostały dostosowane swoim poziomem trudności, tak aby mogły zostać ukończone przez nowych, jak i tych powracających graczy na wysokim poziomie.

System skalowania instancji grupowych jaki obecny jest w The Elder Scrolls Online został ulepszony. Od teraz każda instancja, a nie tylko wybrane, ma dwa tryby: normalny i veteran. Dodatkowo gracze, którzy wybrali wersję veteran, mają możliwość uczynić z niej jeszcze większe wyzwanie, poprzez podniesienie trudności ostatniego Bossa. Instancje veteran będą także gwarantowały, że ostatni Boss wyrzuci Monster Mask, a naramienniki otrzyma się ze skrzynki Undaunted.

Jeśli chodzi o dotychczasowe klucze (brązowe, srebrne i złote) to zostały one zamienione na jeden rodzaj – Undaunted Key, który także nagradza naramiennikami. Zmieniono także ich zasady zarabiania, a gracze mogą zarobić nawet sześć kluczy dziennie.

Poczytaj więcej o zmianach w One Tamriel

201610_teso-5

Dodatkowo ZeniMax zmienił itemizację, tak aby gracze mogli uzyskać nagrody odpowiednie na swój poziom bez względu na to gdzie się znajdują. Zmiana ta zwiększa szansę na znalezienie odpowiednich elementów ekwipunku w świecie, nawet w strefach dla postaci niskolevelowych. W każdej strefie w grze, wliczając w to instancje grupowe, wypadać będą trzy zestawy ekwipunku podzielone na odpowiedni rodzaj: lekkie, średnie i ciężkie. Wszystkie te zestawy skalowane będą do poziomu CP160. Oznacza to, że jeśli jakiś set przypadł Wam do gustu, to zawsze możecie wrócić do tego miejsca aby zdobyć wersje na wyższe poziomy.

Warto dodać, że każdy element z tych setów można będzie zdobyć na poziomie od zielonego do fioletowego, a im większy poziom ma dana postać, tym większą szansę ma na znalezienie najlepszej wersji.

Oprócz tego do gry dodano 30 nowych zestawów ekwipunku, trzy nowe motify, 16 Monster setów oraz 110 achievementów!

Pełna lista setów z podziałem na strefy oraz wykaz nowych setów

Weteranów z pewnością ucieszy informacja, że zwiększono ilość punktów Championa o kolejne 30, a do tego zmniejszono ilość punktów XP potrzebnych do ich zdobycia.

To nie koniec zmian związanych z One Tamriel, bo już od wczoraj gracze uzyskali dostęp do umiejętności Ultimate dla każdego rodzaju broni.

Lista umiejętności Ultimate łącznie z morphami

Nie zapomniano także o osobach, które lubią testować swoje umiejętności – szczególnie przeciwko innym graczom. Od wczoraj w grze dostępny jest system pojedynków (duele).

Pojedynki będą mogły odbywać się na terenach PvE i aby wyzwać drugą osobę, będzie można to zrobić na dwa sposoby: otworzyć okno interakcji z graczem lub też wpisać komendę „/duel [nazwa gracza]”. Po zaakceptowaniu wyzwania, pomiędzy dwoma graczami pojawi się flaga, oznaczająca środek terenu na którym może toczyć się walka, i rozpocznie się krótkie odliczanie. Gracz, który umrze przegrywa ten pojedynek. Wygrywając po raz pierwszy, jak i 25 i 100, gracze otrzymają achievmenty.

Oczywiście to nie wszystkie zmiany, jakie trafiły w dniu wczorajszym na serwery The Elder Scrolls Online. Jeśli chcecie zapoznać się ze szczegółami to możecie przeczytać dłuuuugie oficjalne notki wymieniające wszystkie zmiany, lub też ich nieco skróconą polską wersję.

One Tamriel już na serwerze testowym!

3 KOMENTARZE

  1. Wczoraj mnie wystraszyli z aktualizacją. Człowiek się loguje, a tu nie ma postaci, tylko się kreator włącza. Na szczęście po 10 minutach wszystko wróciło do normy. Ach ci kawalarze z Zenimax!

Comments are closed.