Coś widzę, że wtorek 25-tego października jest chyba ulubionym dniem twórców gier online, aby wprowadzać wszelkie aktualizacje. Do tegoż zaszczytnego wtorkowego grona, dołączy także Elite: Dangerous na serwery której trafi aktualizacja 2.2 – Guardians.

Guardians doda olbrzymią ilość nowości i to zarówno dla posiadaczy dodatku Elite: Horizons, jak i dla tych graczy, którzy maja tylko podstawową wersję gry.

Wraz z aktualizacją 2.2 gracze, którzy posiadają dodatek Horizons oraz edycję Commander Deluxe, otrzymają możliwość zatrudniania pilotów AI, którzy będą mogli asystować w walce używając myśliwców krótkiego zasięgu, wystrzeliwanych z doków większych statków. Natomiast osoby nastawione na bardziej pokojowe przygody w tej grze, otrzymają dostęp do nowego liniowca pasażerskiego – Beluga.

Co do części aktualizacji, która dostępna będzie dla wszystkich graczy Elite: Dangerous, to do gry wprowadzonych zostanie kilka interesujących nowości. Przede wszystkim spore ulepszenie galaktycznych map, co ułatwi planowanie tras, a także nowy wygląd wnętrz stacji kosmicznych. Oprócz tego nowe misje pasażerskie, gdzie zadaniem graczy będzie bezpieczne przewiezienie ważnych osobistości tego świata. Misje te nie będą należeć do najłatwiejszych, a by dogodzić swoim rozkapryszonym klientom, gracze będą mieć możliwość zamontowania kilku rodzajów kabin na swoich dotychczasowych statkach: ekonomiczne, pierwsza klasa oraz luksusowe.

Jak widzicie, studio Frontier nie próżnuje i regularnie ulepsza tą grę dodając nowe funkcje. Więcej informacji na temat tej aktualizacji znajdziecie na stronie głównej gry.

Muszę dodać także, że twórcy Elite: Dangerous lubi bawić się ze swoimi graczami możliwością dodania do gry rasy Thargoidów. Po poszukiwaniu przez graczy tej rasy oraz rozwikłaniu wielkiej tajemnicy, jaka zajmowała społeczność tej gry przez ostatnie kilka miesięcy, myślałam iż to już koniec zagadek. Otóż – nie do końca. Jakiś czas temu twórcy gry pokazali kolejny, bardzo króciutki filmik, zapowiadający coś co być może kiedyś w przyszłości pojawi się w grze…

3 KOMENTARZE

  1. Elite: Dangerous to gra, do której wracam i daje mi sporo frajdy na latanie po kosmosie przez kilka dni z rzędu 😀
    A na tym filmiku z kosmitami to ch*ja widać 😀

Comments are closed.