Dzięki uprzejmości Cenega, oficjalnego partnera My.com, mam do rozdania dla fanów Armored Warfare dwie (2) pudełkowe wersje tej gry.

Wersja cyfrowa gry przyciągnęła na świecie już 7 miliony graczy, a w wersji pudełkowej tej gry znajdziecie takie bonusy jak:

  1. Pojazd premium BWP-1m (III tier)
  2. 60 dni konta premium
  3. 1500 złota (waluta premium)
  4. 2 000 000 kredytów (waluta w grze)

Armored Warfare to zręcznościowy symulator pojazdów pancernych, angażujący gracza w potyczki prowadzone na polach bitew znajdujących się na całym świecie. W grze znajduje się olbrzymia kolekcja nowoczesnych pojazdów pancernych, takich jak czołgi podstawowe, czołgi lekkie, działa samobieżne czy transportery opancerzone. Tytuł został stworzony przez weteranów branży gier, czyli przez legendarne studio Obsidian Entertainment, znane z doskonałych i bardzo wysoko ocenianych gier.

armored_warfare_morelenet_800x800

Już teraz wersję pudełkową tej gry możecie zdobyć na stronie BabaGra.pl. Aby mieć jednak szansę, to musicie w komentarzu poniżej podać odpowiedź do poniższego zadania:

Wyobraźcie sobie hipotetyczną sytuację: ekipa Obsidian Entertainment projektuje od podstaw zupełnie nowy polski czołg/ pojazd opancerzony, jakiego jeszcze nie stworzyły żadne zakłady, i ma on zostać dodany do Armored Warfare. No i tu pojawia się problem, bo potrzebna jest nie tylko unikalna polska nazwa, ale także opis jego możliwości. No więc, jakbyście nazwali to nowiutkie cudo i jakie mogłoby być jego przeznaczenie?

No i jak Wam się podoba to wyzwanie? Zwycięstwo zależy od Waszej wyobraźni 🙂

Zasady konkursu:

  • polubić stronę BabaGra.pl na Facebook;
  • możecie udostępnić post konkursowy na FB;
  • w komentarzu do tego posta odpowiedzieć na zadane wyżej zadanie dotyczące unikalnej nazwy dla nowego, polskiego czołgu oraz jego możliwości;
  • jedna osoba, może podać tylko jedną nazwę i uzasadnienie.

Macie czas do północy, w piątek 21 października. Dwa (2) najlepsze komentarze nagrodzone zostaną przeze mnie wersją pudełkową Armored Warfare.

Wyniki podam w sobotę 22 października, po godzinie 22-giej czasu polskiego, w komentarzu do tego posta ?

Z osobami, które zwyciężą skontaktuję się poprzez maila podanego przy rejestracji w Disqus. Macie 7 dni aby odpowiedzieć na wysłanego przez mnie maila – po tym terminie nagroda przepada! UWAGA: nagrody wyślę pocztą na wskazane przez Was adresy (w Polsce!), dopiero po tym jak otrzymam je od wydawcy gry!

Armored Warfare to darmowa zręcznościowa gra MMO, w której gracze toczą walki korzystając z czołgów i innych pojazdów opancerzonych.

Poprzedni artykułHalloween w koreańskiej wersji Black Desert Online
Następny artykułZbliża się ARK: Fear Evolved 2
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
LoOBuZ

To otwieram.
Czołg MBT Husarz (na cześć Polskiej Kawalerii półciężkiej)to próba polepszenia parametrów(dzięki zdobytemu doświadczeniu przy budowie Konceptu PL-01) względem zagrożenia przez czogi T-14 Armata(rosyjskiej produkcji) i ogólnej tendencji światowej w kierunku używania dronów w armiach .Posiada imponujący i najnowocześniejszy pancerz. Husarz podobny jest do standardowego układu czołgów podstawowych. Kierowca ma stanowisko z przodu pojazdu,bezzałogowa wieża(120mm) jest z tyłu pojazdu. We wnętrzu kadłuba są stanowiska dowódcy i celowniczego.Opancerzenie pojazdu to wielowartstwowa modularna powłoka ceramiczno-aramidowa, która ma zapewniać ochronę. Dodatkowe panele opancerzenia montowane na wieży i kadłubie mają zapewniać pełną ochronę przed pociskami kumulacyjnymi. Kadłub pojazdu zapewnia ochronę przeciw ładunkom improwizowanym IED i minom. Cały pojazd będzie pokryty materiałem pochłaniającym fale radiowe. Dodatkowo poszycie będzie pokryte heksagonalnymi płytkami pozwalającymi na dostosowanie temperatury kadłuba do temperatury otoczenia, co pozwoli na oszukiwanie detektorów podczerwieni. Pomoże w tym również inteligentny system chłodzenia wspomagający regulacje termiczną.
Husarz ma mieć silnik o zapłonie samoczynnym o mocy ponad 1000 KM sprzężony z hydrokinetyczną automatyczną skrzynią biegów i mechanizmem wspomagania jazdy. Zawieszenie jest oparte na siedmiu kołach nośnych z kołem napędzającym z przodu oraz wałkach skrętnych z aktywnym tłumieniem zamontowanym na dwóch pierwszych i dwóch ostatnich parach. Pojazd może osiągać prędkość do 80 km/h na drodze i 65 km/h w terenie przy maksymalnym zasięgu 600 km. Może on pokonywać nachylenia do 33°, rowy i okopy do szerokości 2,7 m oraz pokonywać przeszkody wodne o głębokości do 1,5 metra bez przygotowania, a po przygotowaniu do 5 metrów głębokości.
Działo: bezzałogowa wieża działo kalibru 120 mm lub eksperymentalna załogowa wieża 140mm. Działo będzie mogło strzelać zarówno klasycznymi pociskami, jak i kierowanymi rakietami przeciwpancernymi. Automat ładowniczy ma zapewnić szybkostrzelność rzędu 8 strzałów na minutę. Pojazd ma przewozić 48 pocisków, z czego 12 ma znajdować się w automacie ładowniczym wewnątrz wieży.Armata 140mm pocisków 48 ładowanych przez ładowniczego.
Wyposażenie: system stałej obserwacji pracujący zarówno w dzień, jak i w nocy, system gaśniczy w wieży i kadłubie, system wewnętrznej komunikacji z radiostacją, system aktywnej ochrony przed pociskami kumulacyjnymi, system zarządzania polem walki, system chłodzenia spalin, system maskowania termicznego, system kamer dla kierowcy oraz klimatyzacja i filtry powietrza. Załoga posiada siedziska minimalizujące skutki użycia materiałów wybuchowych, system nawigacji satelitarnej i system identyfikacji swój-obcy.
Opcjonalnie może posiadać system do niszczenia dronów – EASP ARDEC lub laserowy.

Parametry w grze:
Obrażenia:800
Penetracja:760mm

Zadane obrażenia:
Obrażenia na minutę: 6400
Czas przeładowania: 8sec(bez retrofitów)
Obrona:
Punkty życia: 2800
Kadłub P/B/T 180/65/65
Materiał kadłuba Kompozyt
Modyf.Kadłuba-
(PP/PO/SC) 1.60/1.60/2.60
Wieża P/B/T 480/350/100
Materiał wieży: Kompozyt
Modyf.Wieży-
(PP/PO/SC) 1.60/1.60/2.60

Mobilność:
Maksym.Pręd. 80km/h
od 0 do 100 2.7s
Obrót kadłuba 40 stopni/sec

Adaptacja:
Współ.kamuflarzu 0.290/0.290/0.290
Zasięg Widzenia 390 m

Celowanie:
Depresja armaty -7 /-1
Celność 0.12
Czas celowania 3 s
Obrót wieży 45 stopni/s

RETROFITY:Mobilność,Obrażenia,Technologia.

Środki bojowe w użyciu w czasie walki:
a)granatnik dymu(15 sztuk)
b)unikalna zdolność bojowa-rzutka TSEM(specjalny pocisk Tank Stop EM)po trafieniu wyłączający systemy elektroniczne pojazdu wroga na 5 sec.Ładowanie trwa 60 sec.

Anselmo

No Panie poleciałeś po całości 🙂
Poprzeczka podniesiona wysoko .
Szkoda , że naszej armii nie było by stać na to cudo.

Puchaty

Myślę, że fajnie by było aby nasz przemysł zbrojeniowy poszedł w pojazdy typu BWR (Bojowy Wóz Rozpoznawczy). Dobry i szybkiego wóz, który powinien pozostawać na polu bitwy jak najdłużej nie zauważony i jednocześnie przekazywać informacje i obraz z terenu powinien nosić odpowiednią nazwę, która odzwierciedli jego cechy. Soból. Mała zwinna łasica, która ma doskonały wzrok w nocnych warunkach i dzięki umaszczeniu potrafi pozostawać długo niewidoczna. Aby nadać Sobolowi drapieżności poza wielkokalibrowym karabinem maszynowym wyposażył bym ten wóz w 40 mm automatyczny granatnik 40 mm, może od Heckler & Koch? Oczywiście wszystko na obrotowej wieży obracanej w zakresie 360°. Co można by powiedzieć więcej o samym wozie?
Pojazd można by opancerzyć aluminiowymi płytami pancernymi chroniącymi pojazd przed pociskami przeciwpancernymi kal 12.7 mm. Gdyby w pojeździe zastosowano napęd 4×4 to jego waga wachała by się pewnie w granicach 10-12 t. Można by wtedy zamontować silnik o mocy 300 KM. Ta moc silnika pozwoliła by rozpędzić Sobola do ok. 110-120 km/h. Mógłby zatem pokonywać przeszkody o nachyleniu do 50-55 stopni.
Jako dodatek oczywiście wyrzutnia granatów dymnych i system namierzania.

LoOBuZ

Panie i to namazane przy pizzy aż się boje co by było jakbym kawior wcinał w tym czasie :):):)

online123

PL-LOVE
Czołg lekki strzelający kwiatami i serduszkami.
Po co nam więcej wojen?

R4ptowny

comment image BWP KROKUS (Bojowy wóz piechoty)

Nazwa nawet przyjemna 😀

Pojazd miałby być niewielkich rozmiarów i być stosunkowo dobrze opancerzony i mobilny

Uzbrojenie miałoby stanowić Podwójne działko automatyczne kalibru 30mm oraz wyrzutnia 6 pocisków ATGM

Mobilność pojazdu miałby zapwniać 8-cylindrowy , wysokoprężny potwór z turbodaładowaniem o mocy 750km który pozwalałby się rozbujać do ok 60/70km/h przy masie ok 20 ton

Ochronę łącznie 3 osobowej załogi miałby zapewniać pancerz wykonany z płyt walcowanych , ukształtowanych w tzw. „nos szczupaka” o grubości 140mm

Kształt dobrze znany szczególnie z słynnego IS-3 lub IS-7 miałby ułatwiać rykoszetowanie pocisków

Załgoa dziliła by się na celowniczego siedzącego po lewej stronie wieży , dowódcę po prawej stronie wieży i kierowcę siedzącego z przodu kadłuba

Pojazd ogólnie nie byłby jakimś cudem techniki jak PL-01 i mocno przypominałby kształtem kadłuba radzieckie konstrukcje jednak ja „zaprojektowałem” go na chmm 2 góra 3 poziom w Armored Warfare

W grze sprawdziłby się niezle zwłaszcza że działka automatyczne w AW radzą sobie naprawdę dobrze

Poniżej odręczny szkic obrazujący mniej więcej co autor miał na myśli 🙂 (brakuje jeszcze urządzeń namierzających oraz kilku wizjerów)

Patryk Rozgwiazda

BWP HYDRA

Konstrukcyjnie Hydra przypominałaby by dobrze znany pojazd KTO Rosomak jednak posiadałaby gąsienice oraz silnik o mocy 800km pozwalający rozwijać prędkości dochodzące nawet do ponad 100km/h

Jedną z ważniejszych cech Hydry byłaby możliwość pokonywania przeszkód wodnych a to dzięki 2 śrubom wysuwanym z podowozia co czyniłoby pojazd bardzo uniwersalnym taktycznie

Jak wiadomo w każdym pojezdzie najważniejszy jest człowiek dla tego Hydra posiadała by ogrzewany przedział desantowy mogący pomieścić aż 8 żołnierzy oraz
wyposażony w nowoczesne kamery dzienno-nocne pokazujące teren wokół pojazdu dla pełnej świadomości sytuacyjnej

Obserwację miał zapewnić między innymi dookolne urządzenie do obserwacji dzienno-nocnej dla dowódcy oraz noktowizor i termowizor dla kierowcy.

Solidną ochronę zapewniałby pancerz właściwy chroniący od czoła przed ogniem armat szybkostrzelnych innych BWP, po bokach – od ognia km, a od spodu dawałby solidną osłonę od min oraz oczywiście system samoobrony aktywnej przed PPK

Siłe ognia zapewniałaby 30-milimetrowa armata w wieży bezzałogowej oraz wyżutnia PPK

Pojazd nie należałby do najmniejszych bo według mnie osiągałby przynajmniej 8 metrów długości

Może byłby to pierwszy ” pływak” w Armored Warfare kto wie 😛

Kicimiyazawa

Krążownik Lądowy 'Suweren’

Mastodont klasy nieznanej nigdzie na świecie! Święty terror niszczący wrogów ojczyzny!
Megaczołg porusza się z prędkością 50 km/h w terenie i 53 km/h po autostradach. Konstrukcja kadłuba zapewnia możliwość pokonywania przeszkód wodnych zarówno po dnie jak i na powierzchni.
Na 10 metrowej wysokości kadłubie znajduje się system uzbrojenia 'Światowid’ – diagonalnie ustawione cztery wieże z dwoma działami okrętowymi 203 mm każda. Układ wież (po jednej z przodu, z tyłu pojazdu i na każdym boku) pozwala na koncentrowanie ognia trzech z nich w jednym kierunku jednocześnie, a wysokość na której znajduje się uzbrojenie pozwala na rażenie przeciwnika tchórzliwie chowającego się za przeszkodami jak i podczas przekraczania rzek w zanurzeniu.
Pomiędzy wieżami wznosi się pomost dowodzenia i maszt antenowy zapewniający komunikację z orbitalnym działami Gaussa na sieci stacji kosmicznych 'Międzymorze’. Czołg może razić z kosmosu predefiniowane cele, takie jak Kreml, Parlament Europejski czy Łomża.

Do zwalczania siły żywej na burtach znajdują się instalacje Zintegrowanego Systemu Defensywnego 'Brzoza-3′ (gniazda karabinów maszynowych, miotacze płomieni oraz wirujące ostrza) wsparte Systemem Nagłośnienia Bojowego 'Ferment’ (zestaw głośników, z którego nadawane są marsze bojowe, psalmy i odczytywana jest propaganda celująca w zdemoralizowanie wroga).

Całości uzbrojenia dopełniają bomby głębinowe, którymi można razić okręty podwodne gdy 'Suweren’ porusza się na powierzchni wody.
Bezpieczeństwo 20 osobowej załogi zapewnia 3 metrowej grubości pancerz i system przeciwpożarowy 'Kropidło’.

R4ptowny

ale potwora z bagien wymyśliłeś 😀 Maus to przy tym mała myszka hehe 😛

Mateusz Falcon

Pojazd Rozpoznawczy ORION

Pojazd 4 kołowy konstruckją przypominałby Hammer’a
Minoodporna konstrukcja mogła by pomieścić maxymalnie 6 żołnierzy
Tylną cześć byłaby wyposażona w maszt teleskopowy, na którego szczycie zamontowano kamerę o wysokiej rozdzielczości, dalmierz laserowy, urządzenia termowizyjne oraz radar.
Ów radar dawał by radę wychwycić ruch ludzi na maksymalnym dystansie do 10 km oraz pojazdów wojskowych na dystansie do 15 km.
Systemy obserwacyjne pojazdu połączono z bezzałogowym statkiem powietrznym ,
który może pozostawać w powietrzu przez 120 minut i poruszać się na dystansie 15 km na wysokości 1000 metrów
Zasilanie stanowiłby silnik diesla o mocy 500 kucy – rozpędzający pojazd do nawet 150km
Na dachu znajdowała by się zdalnie sterowana stacja uzbrojenia wyposażona w automatyczne działko kalibru 40mm

Całość pokryta byłaby specjalnym materiałem odbijającym fale radiowe a więc byłby niewidzialny dla radarów przeciwnika 🙂

Kinya Turbgroszka

Ech gdybym miała chociaż ze cztery pudełka do rozdania, ale mam tylko dwa i niestety wybór był (po raz kolejny) potwornie trudny. TO jest jedyny mankament organizowania konkursów – końcowy wybór, bo chciałabym nagrodzić wszystkich 🙁

Zwycięzcami tego konkursu zostali Łoobuz oraz Patryk Rozgwiazda.
Gratuluję. Wyślijcie mi adres (FB lub pw na forum) na który wysłać te pudełka, z tymże zaznaczam, że zrobię to we wtorek lub w piątek – bo tylko w te dni będę mieć czas 🙂